Ekonomi

5 bin yabancı İstanbul’a ‘iç giyim’ için geliyor

103 ülkeden 5 bin yabancı Linexpo İç Giyim ve Çorap Fuarı için İstanbul’a geliyor

İSTANBUL (İGFA) – Tüm İç Giyim Sanayicileri Derneği’nin (TİGSAD) organize ettiği ‘Linexpo’ İç Giyim ve Çorap Fuarı, 9-12 Şubat’ta İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açacak. 250 katılımcının yer alacağı fuara 103 ülkeden yaklaşık 5 bin yabancı bekleniyor.

TİGSAD Başkan Yardımcısı ve Fuar Komitesi Başkanı Eşref Geyik, bu yıl 6’ncı kez düzenlenecek olan fuarla ilgili fuarın stratejisini 5 yıllık planlamalar dahilinde yaptıklarını söyledi.

2016’da ‘Moda Günleri’ olarak başladıkları yolun sonunda uluslararası fuar statüsüne layık görüldüğünü ifade eden Başkan Geyik, “Linexpo’nun en büyük özelliklerinden biri de tüm satış alanlarının fuar tarihinden bir yıl önce doluyor olması. Katılımcı firmalarımızın faaliyet alanları iç giyim, pijama, mayo, korse, çeyiz grubu, sutyen, çocuk pijama, çocuk çamaşırı, saten grubu, tayt, korse, ev giysisi ve eşofman grubu. Firmalarımızın pandemi sonrası dönemde özellikle yurt dışı alım heyetleri ile kuracağı ilişkiler sektör ihracatımız açısından çok önemli. TİGSAD olarak Linexpo aracılığı ile üretimle, ihracatla ve istihdamla büyümek isteyen ülkemize her geçen yıl daha fazla döviz girdisi sağlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu