Asayiş

Afyon’da ve Türkiye’de eş zamanlı denetleme yapıldı

Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince toplam (681) personelin katılımı ile sokağa çıkma kısıtlamasına uyulup uyulmadığı, faaliyet gösteren işyerlerinin çalışma sürelerine riayet edip etmediği. salgınla mücadele tedbirlerine uyulup uyulmadığı hususlarında icra edilen faaliyette; (440) market ve bakkal dükkanı, (237) camii, (52) tanılı izolasyona tabi tutulan şahıs, (149) temaslı izolasyona tabi tutulan şahıs, (27) ticari taksi, (77) toplu ulaşım aracı, (39) toplu işçi çalıştırın fabrika, (45) personel servisi, (116) kahvehane, (81) lokanta ve restoran, (62) park ve piknik alanı, (33) konaklama tesisi, (15) çay bahçesi, (3) nikah ve düğün yerleri, (3) lunapark/tematik park, (16) halı saha, (2) bilardo salonu, (17) berber ve kuaför, (3) sanayi bölgesi, (3) gar ve otogar, (2) kaplıca tesisi kontrol edilmiş olup, bu denetlemeler sonucunda (33) şahsa toplam (87,847) TL idari para cezası tutanağı tanzim edilmiştir.

Yapılan kontroller sonucunda;

Emirdağ İlçesi Kuruca Köyü Dörtyol mevkiinde, 42 plakalı araçta bulunan S.U., M.Ü. ve U.U. isimli şahısların uyuşturucu madde kullandığı tespit edilmiştir.

Dinar İlçesi Mezaraltı mevkiinde (3) şahıs kaçak kazı yaparken suçüstü yakalanmıştır.
Sandıklı İlçesi Saltık Köyü Hamanyeri mevkiinde bağ evinde toplam (5) şahsın sosyal mesafe kurallarına aykırı şekilde piknik yaptıkları tespit edilmiştir.

Dinar-Çivril karayolu Yaka Köyü mevkiinde 03 plakalı araçta yapılan aramada (3) gr uyuşturucu madde ve uyuşturucu madde kullanmak için plastik-cam aparat yakalanmıştır.
“Coronavirüs (Covid-19) Salgınından, vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla denetimlere ağırlık vererek, suç ve suçlularla mücadeleye kararlılıkla devam edilecektir

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu