Yaşam

Aksaray’da kar molasında çaylar Vali’den

Aksaray Valiliği kentte gece saatlerinde başlayan ve etkili olan kar dolayısıyla dinlenme tesisinde mola veren yolculara çay ikramında bulundu.

Ayşe ALP (Aksaray İGFA) – Aksaray Valiliği kentte gece saatlerinde başlayan ve etkili olan kar dolayısıyla dinlenme tesisinde mola veren yolculara çay ikram etti.

Vali Hamza Aydoğdu ve beraberindekiler kenti çevre illere bağlayan kara yollarındaki 10 dinlenme tesisini gezerek vatandaşlarla sohbet etti. Gazetecilere, meteorolojinin gece saatlerinden 31 Ocak Pazartesi akşamına kadar yoğun bir kar uyarısında bulunduğunu hatırlattı.

Kentte karın ardından oluşabilecek olumsuzluklar için tüm önlemleri aldıklarını belirten Vali Aydoğdu, “Ekiplerimiz güzergahlarda hazır bekliyor. Onların hepsini gezerek kolaylıklar diledik. Ayrıca kentte çok güzel bir uygulama başlattık. Çevre illerden gelen ve dinlenme tesislerimizde konuk olan misafirlerimizin çaylarını bizler karşıladık. Çayın maddi bir değeri olmayabilir. Bu soğuk havada Aksaray’ın misafirperverliğinin gözükmesi açısından yolcularımızın içini ısıtacağını düşünüyoruz. Tedbirleri de yerinde görerek inceledik. Hepsine teşekkür ediyorum. Her şey hazır. İnşallah vatandaşlarımızın kentte rahatça geçebilmeleri için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu