Akü’de akademik kadrolara atamalar yapıldı

yazar:

kategori:

Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğü Toplantı Salonunda yapılan toplantıya AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, AKÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şuayıp Özdemir ile Prof. Dr. Yılmaz Yalçın, Genel Sekreter İhsan Ceran ve İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Hüdai Koçyiğit katıldı.

Düzenlenen törende “doçent” kadrosuna atanmış olan Dinar Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şekip Şadiye Yaşar ile “ Dr. Öğr. Üyesi” kadrolarına atanan Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Esra Gülle, Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Senem Güner, Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Onur Uludağ, Uzaktan Eğitim Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Erhan Ünal ve Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin Pamukçu yer aldı.

Toplantıda konuşma yapan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Afyon Kocatepe Üniversitesinin geleneği olarak yeni atanan öğretim üyelerine dizüstü bilgisayar dağıttıklarını ifade etti. Karakaş, AKÜ’de devletin imkanları tarafında öğretim üyelerine zimmet yolu ile bilgisayar armağan edildiğini belirtti. Karakaş, öğretim üyelerinden kendilerine zimmetlenen bilgisayarlar ile kaliteli çalışmalar ve yayınlar yapmaları amacıyla üniversite imkanlarının kullanıldığını kaydetti.

Tören, dizüstü bilgisayarlar ile harici belleklerin dağıtılmasının sonrasında akademik kadrolarında artan akademisyenlerin cübbe giymesi ile sona erdi.