EkonomiTürkiye

Akustik Kumaş Kaplı Panel

Ses yalıtım panelleri ortamda sağladığı dekoratiflik ile birlikte ortamdaki ses karmaşasını kontrol altına alma konusunda etkili çözüm sağlayan ürünlerdir. Ses yalıtım materyalleri iki ayrı kullanım amacına ilişkin çözüm sunan ürünlerdir. Yankı yalıtımı veya ses geçiş engelleme konusunda çözüm sağlayıcı ürünler bulunmaktadır. Ses geçişlerini engelleyen ürünler genellikle yüzeyinde gözenek bulunmayan inşaat malzemesi görünümündeki ürünlerdir. Fakat yankı yalıtımında kullanılan ürünler Akustik Kumaş Kaplı Panel gibi hem dekoratif yapıya sahip hem de yüzeyinde gözenekleri bulunan ürünlerdir. Kumaş kaplı paneller ortamdaki ses karmaşasını sönümlemeye yarayan ürünlerdir. Kafelerde, sinema salonlarında, evlerde, ofislerde ve daha birçok alanda karşılaşabileceğiniz ürünlerdir. Yankı yalıtımı yapılmayan alanlarda sesler duvar, tavan yüzeyine çarparak tekrarlanmasına sebep olmaktadır. Yankıyı engellemek adına akustik kumaş kaplı panel gibi ürünlerin kullanımını sağlamanız gerekir. Kumaş kaplı paneller aynı zamanda ofislerde ve daha birçok alanlarda kullanım çözümlerini arttırmak adına bazı modelleri bulunmaktadır.

Tavan ve duvar yüzeyinde uygulayabileceğiniz bu ürünler ile birlikte masalar arası alanlar arası ses geçişlerini engellemek adına da kullanabileceğiniz seperatör, paravan modelleri bulunmaktadır. Masa seperatörleri sabit ayaklı, tekerlekli modelleri ile özel üretimi yapılabilmektedir. Akustik kumaş kaplı paneller bir çok firma tarafından sabit ebatlarda üretimi gerçekleştiriliyor olsa bile Turkish Acoustic tarafından özel ebatlarda ortamınıza uygun boyutlarda üretimi gerçekleştirilebilmektedir. Kumaş kaplı akustik panel kaplamalar, akustik kumaş kaplamalı ses kesici , emici ve yutucu akustik panellerin iç yüzeyi ses soğuruculuğu, emiciliği artırılmış cam yünü ve kaya yünü olarak bilinen ses yalıtımı panelleri ile doldurularak yada yanmaz akustik süngerler ile  ses yutucu akustik malzemeleri kullanılarak üretilir. Akustik Kumaş Kaplı Panel cnc kesimi yapılarak dilediğiniz dizaynda logo görünümü elde edilebilecek şekilde özel üretimi yapılabilmektedir.

Akustik paneller üçgen, oval, dikdörtgen, kare, beşgen, altıgen modellerinde üretilebilmektedir. Aynı zamanda paravan olarak kullanabileceğiniz piramit dokulu yapıya sahip clooth screen panellerinin kullanımını sağlayarak alanlar arası ses geçişlerine engel olabilirsiniz. Akustik Kumaş Kaplı Panel modellerinden pahlı üretimlerini tercih ederek duvarlarınızdaki şıklığı arttırabilirsiniz. Akustik paneller tavanlarınızın yüzeyine uygulanabilir olması ile birlikte askı aparatları ile birlikte tercih ederek kullanımını sağlayabilirsiniz. Tavanlarda uygulayacağınız panellere Turkish Acoustic tarafından üretildiğinde ışıklandırma fan sistemi dahil edilebilmektedir. Led ışıklandırma sistemi tüm akustik panel çeşitlerine uygulanabilmesi ile birlikte masa seperatörlerinde kullanıldığında alanlar arası bölme işlemi ile birlikte masaları daha aydınlık hale getirilmesini sağlayabilirsiniz. Turkish Acoustic tarafından üretimi gerçekleştirilen akustik yalıtım materyalleri sertifikasyonlara sahip olması ile birlikte teknik şartnamelere uygun biçimde üretimi gerçekleştirilmektedir. Alanınıza en uygun akustik materyalleri hakkında daha fazla detaylı bigli için Turkish Acoustic web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu