Belediyeler

BAŞKAN ZEYBEK´TEN 19 MAYIS MESAJI

BAKAN ZEYBEK´TEN 19 MAYIS MESAJI

            Afyonkarahisar Belediye Bakan Mehmet Zeybek, 19 Mays Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayram dolaysyla bir mesaj yaynlad. Büyük zorluklar ve skntlar içerisinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ni çada medeniyetler seviyesine çkarmak ve sonraki nesillere teslim etmenin bilinci içerisinde olduklarn söyleyen Bakanmz Mehmet Zeybek, tarihini bilen, özüne sahip çkan ve bunu nesilden nesile aktarmay baaran milletler, tarihin sonuna kadar var olmay baaran milletler olduunu ifade etti.

             Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek sözlerine öyle devam etti:“19 Mays 1919 günü tarihimizde çok müstesna bir yere sahiptir. Milletin bamszln, yine milletin azim ve kararnn kurtaracana inanan bir avuç inanm insann balatt bu kutlu yürüyü neticesinde, büyük fedakârlklar gösteren aziz Türk milleti, esareti reddedip bamszln elde etmitir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasna giden yolun balangc olan ite bu tarih, ayn zamanda geleceimizin teminat olan gençlerimiz için de bayram olarak kutlanmaktadr. Böyle bir günü ülkemiz için, gençlerimiz için elbette önemli görmek gerekmektedir. Çünkü gençlerimiz ülkemizin ve yarnlarmzn teminatdr. 15 Temmuz darbe giriiminde tanklarn önüne yatan ve hain kalkmn baarsz olmasnda büyün katklar bulunan gençlerimiz ülkeye bamllklarn göstermitir. Ülkemizi daha aydnlk yarnlara, 2023, 2071 hedeflerimize ve daha büyük hedeflere doru emin admlarla tayacak olan yine gençler olacaktr. Gazi Mustafa Kemal, bu duygu ve düüncelerle Cumhuriyeti gençlerimize emanet etmitir. Biz de gençlerimizi geleceimiz olarak görüyor, Cumhuriyetimizin, hedeflediimiz ve uruna çaltmz Büyük Türkiye’nin teminat olarak kabul ediyoruz. Gençlerimize çok güveniyoruz. Bu topraklar vatan klan ecdadmzn mirasna sahip çkacaklarna, gerektiinde, ecdadmzn üstlendikleri tarihi rolü üstleneceklerine yürekten inanyoruz. Ve bu yolda ülkemizin umudu ve göz bebei olan gençlerimizin yannda olmaktan gurur duyuyoruz.

           Bu düüncelerle bata Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadalar olmak üzere ülkenin bamszl uruna cann maln ve her eyini feda etmi tüm kahramanlarmz rahmet ve minnetle yâd ediyor, Sevgili gençlerimizin ve tüm milletimizin 19 Mays Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayram’nn yürekten kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum” dedi. 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu