Belediyeler

BAŞKONSOLOS SUZAN NOVOBERDALİU ´´TÜRKİYE HEP YANIMIZDA OLDU´´

BAKONSOLOS SUZAN NOVOBERDALU, ‘’TÜRKYE HEP YANIMIZDA OLDU’’

         Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, Kosova Cumhuriyeti stanbul Bakonsolosu Suzan Novoberdaliu’yu makamnda kabul etti.Ziyaretten duyduu memnuniyeti ifade eden Bakan Zeybek, konuuyla yakndan ilgilendi. Kosova ile tarihi ve kültürel balarmzn hiçbir zaman kopmadna dikkat çeken Zeybek Bakan, karde ülke Kosova’nn her zaman yanlarnda olduklarn söyledi.Bakan Zeybek, “Karde ülke, geçmie dair tarihi balarmzn olduu, beraberce acsyla tatlsyla birlikte yaadmz, ecdat yadigar Murad Hüdavendigar ‘n türbesinin bulunduu karde ülke Kosova Bakonsolosumuz ziyaretinden büyük mutluluk duydum” dedi.

“Fiziki olarak ayr olsak da kalben yanlarndayz”

Cumhurbakanmz Recep Tayyip Erdoan’n karde ülkelerin her daim yannda olduunu, dertleriyle dertlendiine dikkat çeken Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek; “Kosova; yaantsyla, kültürüyle hatta yemeklerin isimlerine kadar bizimle hiçbir zaman balarn koparmad. Fiziki olarak bizden ayr olsa da kalben yanlarndayz. Yaralarn sarmak zaman ald, çok ükür bizim de mensubu bulunduumuz AK Parti Hükümeti olarak Cumhurbakanlmzn önderliinde karde ülkelerimizin her daim yannda olduk, olmaya da devam ediyoruz.” dedi. Afyonkarahisar Belediyesi olarak da karde ülkelerin yannda olduklarn söyleyen Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, ikili ilikilerin gelitirilmesi noktasnda her türlü destei vereceklerini i adamlarmzn Kosova’ya yatrm yapma konusunda tavsiyeleri olacan sözlerine ekledi.

 “Olaanüstü koullarda bile Kosova’nn yardmna geldiniz”

        Kosova Cumhuriyeti stanbul Bakonsolosu Suzan Novoberdaliu ise ehrimizi ziyaret etmekten duyduu memnuniyeti ifade ederek Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’e teekkür etti. Türkiye’nin salgn zamannda da Kosova’ya yardm ettiini hatrlatan Novoberdaliu, unlar kaydetti: “Türkiye’nin olaanüstü koullarda bile Kosova’nn yardmna geldiini çok iyi biliyoruz. 1999’daki savatan balayarak, yeniden yaplanmada, ülkenin kalknmasnda ve imdi ekonomi alanndaki yatrmlarla desteklemeye devam etti. Kovid-19 salgn döneminde Kosova’nn salk sistemine katk veren Türkiye, hep yanmzda oldu. Dünya Salk Örgütü pandemiyi ilan etmeden, Türkiye önlemlerini almt. Pandemide de yardmlarnz her zamanki gibi yaptnz. Türkiye’ye, yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamnda Kosova’ya gönderdii yardmlar için bir kez daha teekkür ediyorum. Kosova halknn Türkiye’ye olan teekkürlerini iletmek istiyorum.” dedi.

Haberin videosu için TIKLAYIN

https://we.tl/t-hd8Ghwwnb2

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu