Belediyeler

BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

BELEDYE MECLS TOPLANDI

        Afyonkarahisar Belediye Meclisi olaan Ekim ay toplants Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek Bakanlnda topland.Toplantya Kovid-19 pandemisi nedeniyle misafir kabul edilmedi. Açl öncesi gündeme ilikin açklamalarda bulunan Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, 2021-2022 Eitim örenim sezonunun hayrl olmasn temenni etti.

“ETMN HER ALANINDA VARIZ”

          Yüz yüze eitimin baladn hatrlatan Bakan Zeybek; Belediye olarak ihtiyaç sahibi belirlenen örencilerimize krtasiye yardm yapld. nallah bu eitim öretim yl kesintiye uramadan baarl bir ekilde tamamlanmasn temenni ediyoruz. Bu hafta ba itibariyle yüz yüze yüksekörenim balad. Belediye olarak bizden AKÜ ve AFSÜ Rektörlükleri çorba ikramnda bulunmamz istedi. Yaklak 1,5 yldan sonra yüz yüze eitim öretimin balad günde çorba ikram yaplabilir mi denildi. Bizde hay hay dedik. Yüz yüze eitimin balad ilk gün lokumlar bizden demitik. Örencilerimize yüz yüze eitimin ilk gününde hem lokum hem de çorba ikram ettik. Bu ikram yapmamz iyi oldu. 1,5 yllk zorunlu pandemi arasnn neredeyse örencilerimizi okullarndan souttuunu gördük. nallah bu sürecin kazasz belasz tamamlanmasn temenni ediyoruz.” dedi.

AILAMA ORANINDA YÜZDE 75’E YAKLATIK

Afyonkarahisar’n Covid-19 alamasnda 1-2-3. doz olarak yüzde 75 seviyesine yaklaldn açklayan Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek “nallah Covid-19 küresel salgnndan ilimizi, ülkemizi, insanl Allah en ksa sürede kurtarsn diyoruz.” ifadelerine yer verdi.

MOTOFEST’E KATILIM 150 BN GEÇT

1-8 Eylül 2021 tarihleri arasnda gerçekletirilen Dünya Motokros ampiyonas 8. ve 9. ayaklarnn kazasz belasz atlatldn belirten Bakan Zeybek, “Aldmz tepkiler çok olumlu. Motofest dediimiz, festival eklinde yaptmz organizasyonda da biz Türkiye Motor Sporlar Federasyonu ile yaptmz hesaplamada yaklak 8 günlük sürede yüz bin katlmc olabileceini ifade etmitik. Ama katlm saysnn 150 bini çoktan geçtii tespit edildi. En büyük sevincimiz ne bir tartma ne bir kavga ne de ahlaksz bir durum söz konusu olmad. l Emniyet Müdürümüz Ali Temiz’in öncülüünde Emniyet güçlerimiz ciddi tedbirler aldlar. Bu vesileyle kendilerine çok teekkür ediyoruz. Sadece ilimizden deil il dndan gelen, çevre illerden gelen, yurt dndan gelen sporcular ve katlmclarnda ifade ettikleri, ‘Böyle bir festivali dünyann hiçbir yerinde yaamadk. Böyle güzel bir organizasyonda yoktu.’ dediler.” diye konutu.

KTAP FUARINA YOUN LG

Afyonkarahisar 3. Kitap Fuar hakknda da açklamalarda bulunan Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, “Valimiz Sayn Gökmen Çiçek’in öncülüünde bir toplant gerçekletirdik. Belediye olarak her türlüü destei vererek yaklak 200’e yakn yaynevinin katlmyla çok geni katlml bir kitap fuar düzenlendi. lk 4 gün 40 binin üzerinde ziyaretçi olduunu örendik. Yaynevi sahiplerini de ziyaret ettiimizde çok memnun olduklarn, pandemi sürecinde böyle bir organizasyonun ilk kez yapldn söylediler. Fuarn sosyal mesafeye uygun olarak, açk alanda yapldn, çok memnun olduklarn ifade ettiler. Kitap satlarndan çok ciddi manada hareket olduunu söylediler. Memnun kaldklar için önümüzdeki yllarda da yaplacak her türlü faaliyet için Afyon’a geleceklerini özellikle ifade ettiler.” dedi.

BÜYÜKELÇLER EHRMZDE AIRLAYACAIZ

     14-17 Ekim 2021 tarihinde Gastronomi Festivali düzenleneceini hatrlatan Zeybek Bakan: “Bununla ilgili Sayn Valimizi de aradlar. Festivalimize AB üyesi yaklak 35 ülkenin büyükelçileri katlacaklar. Sayn Valimize güvenlikten barnmaya kadar bu iin altndan kalkp kalklamayaca sorulduunda Valimiz ‘Tamam’ dedi. nallah onlar bu vesileyle ilimizde arlayacaz.

ULUSLARARASI BOKS TURNUVASI KASIM AYINDA YAPILACAK

        ehrimizde düzenlenecek Uluslararas Kick Boks ve Arap Boks Turnuvas hakknda da açklamalarda Afyonkarahisar’da yaplacan dile getiren Bakan Zeybek, “Bu turnuvalarn organizasyonu için ciddi yol kat ettik. Avrupa’dan ve Arap ülkelerinden 52’nin üzerinde bu turnuvalara ampiyon katlacak. Cumhuriyetin kurulu yldönümü olduu için 29-30-31 Ekim 2021 tarihlerini düünmütük. Ama bunu Kasm aynn ilk 15 günlük dilimine öteleme karar alnd. Tabi bu Türkiye Kick Boks Federasyon’nun yetkisi dâhilinde olacak. Afyon tantmna ciddi katk sunacandan hiç üphemiz yoktur.” dedi.

HOB BAHÇELERNN SÜRE UZATIMI KONUSUNCA CDD TALEPLER VAR

       Açklamalar ardndan gündem maddelerinin görüülmesine geçildi.Hobi bahçesi yapm ii için Belediyemiz ile Afyon Kocatepe Üniversitesi arasnda yaplacak protokolü imzalamak üzere Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’e yetki verildi. Konu hakknda bilgi veren Zeybek Bakan, “Karaaslan çayr karsnda Atk Su Tesisimizin olduu yerde Mandaclk Aratrma Enstitüsünün üniversiteye tahsisli arazisi vard. ki yol arasnda kalan alan biz üniversiteden hobi bahçesi yapalm diye talep ettik. Bunun karlnda AKÜ içerisine bedeli mukabili öretim üyelerine hobi bahçesi yapacaz.” diye konutu.      Fuar Alan ve Devlet Park’nda tahsis süreleri dolan hobi bahçelerinin tahsis süreleri ve bedellerinin tespiti konusu karara baland. Bu ay sonu itibariyle hobi bahçelerinin bazlarnda kullanm süresinin dolduunu bazlarnn da gelecek yln bahar aylarnda kullanm sürelerinin dolacan açklayan Bakan Zeybek, “Hobi bahçeleri kullanclarndan sürenin uzatlmas konusunda ciddi talepler var. Kullanm süresi uzatlmasn isteyenler için yapm bedelini ortaya koyuyoruz. Kullanm artlarn yeniden düzenleyip devam etmek isteyenlere bu art sunacaz. Kabul edenlerin süresini uzatrken etmeyenlerin hobi bahçelerini ihaleye çkarp kura çekeceiz.” dedi.       Uzun Çar projesine ilikin bilgi veren Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, “Belediye’yi ortak aklla idare edeceimizi ve istiare etmeye verdiimiz önemi her yeri geldiinde söylüyoruz. Uzun Çar esnafmzla meclis salonumuzda toplandk. Kendilerini bilgilendirdik taslak çalmay sunduk. Çarnn mevcut fotorafn çektik. ehrimize yakmayacak görüntülerle doludur. Ciddi bir tabela ve kablo kirlilii var. Esnafmzn fikirleri bizim için çok önemlidir. Benim gönlümden geçen Uzun Çar’nn tamamen trafie kapatlmasdr. Trafie kapatlmas istenilmezse kesinlikle otoparka kapatacamz söyledik. Kaldrmlar geniletip sadece tek aracn transit geçebilecei hale getireceiz. Bekleme ve otopark olmayacak. Esnafn büyük çounluu bunun daha uygun olacan ifade etti. Biz de transit geçide açk bir çalma yapacaz. Baz yerlerde cepler açp esnafn mal indirimini salayacaz. Sokak salklatrma çalmas için esnafla ikinci bir toplant yapacaz. Tekrar fikir aldktan sonra ciddi ekilde bir çalma yaparak oray Afyon’a yakr hale getireceiz. Hem esnaf hem de çar esnaf çok olumlu tepkiler verdi.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu