BİLİM MERKEZİ İÇİN İLK ADIM ATILDI

BLM MERKEZ ÇN LK ADIM ATILDI

Afyonkarahisar Belediyesi, Belediye Bakanmzn talimatlaryla ehrimize Bilim Merkezi kazandrmak için kollar svad.Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Aratrma Kurumu (TÜBTAK) Bilim ve Toplum Bakan Yardmcs hemehrimiz Bekir Çengelçi’yi Ankara’da ziyaret eden Bakanmz, ehrimizi her alanda gelecee tayacak projeleri hayata geçirmek için gece gündüz çaltklarn söyledi.

Afyonkarahisar’da ilk olacak

        Afyonkarahisar’da ilk olacak bu projenin hayata geçmesiyle birlikte kurulacak merkez ile bilim ve teknolojide de örnek olmay hedeflediklerini aktaran Zeybek Bakan; “Bu bilim merkezi bata gençlerimize, çocuklarmza ve Afyonkarahisar’da yaayan herkese farkl bir ufuk açacak, temel oluturacak” dedi.

      Projeyi TUBTAK ile i birlii halinde hayata geçirmeyi amaçladklarn aktaran Bakan Zeybek;” TÜBTAK’la i birlii yapmak çok önemli. TÜBTAK, bilim çalmalaryla güven veren ve takdir toplayan bir kurumumuz. Saolsun Bilim ve Toplum Bakan Yardmcs hemehrimiz Bekir Çengelçi’yi ziyaret ettik. Bizlerle yakndan ilgilendi. Projemize destek olacaklarn ifade ettiler. nallah bu bilim merkezimiz de ayn dorultuda Afyonkarahisar’mzda güzel bir ufuk açacaktr ve geleceimize de katk salayacandan üphem yoktur” diye konutu.

Exit mobile version