Yaşam

Bursa Gürsu’da Karadeniz rüzgarı esti

Bursa’da Gürsu Belediyesi ve Gürsu Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği işbirliğinde düzenlenen “Gürsu 4. Hamsi ve Kültür Festivali”, Gürsu’da Karadeniz rüzgarı estirdi.

BURSA (İGFA) – Gürsu Kapalı Pazar Alanı yanında bulunan etkinlik alanında gerçekleştirilen üç günlük Festival kapsamında, katılımcılara hamsi ikram edilirken, kurulan standlarda, yöresel ürünlerin tanıtımı ve satışı yapıldı.  

“Gürsumuz, ülkemizin farklı bölgelerinden gelen vatandaşlarımızın, birlik ruhuyla huzur içinde yaşadığı bir kent” diyen Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, ”İlçemizdekiTrabzonlular’ın kendi kültürlerini tanıttıkları Festival, ilçemizin kültürel zenginliklerinin güzel örneklerinden biri. Hemşehrilerimizi, renkli kültürel zenginliklerimizi paylaşabilecekleri böyle güzel etkinliklerde buluşturmak bizleri mutlu ediyor. Bizi biz yapan tüm değerlerimizle bütün olmamızı pekiştirecek böyle güzelliklere ihtiyacımız var. Dernek Başkanı Sayın Nizam Başkan ve organizasyonda emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Üç gün süren Festival’in son gününde, Cemal Çayırcı ve grubunun konseriyle keyifli saatler yaşayan Gürsulular, kemençe eşliğinde horon oynayarak soğuk havayı ısıtan renkli görüntüler oluşturdu.

Gürsu Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Nizam Başkan da,dört yıldır gerçekleştirdikleri Festival’e olan desteklerinden dolayı Başkan Işık’a teşekkür etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu