Yaşam

Bursa İnegöl’de ‘kültürel’ coşku tam gaz sürüyor

Bursa’da İnegöl Belediyesi’nin düzenlediği 35. Uluslararası Kültür Sanat Festivali 8. Gününde de coşkuyla devam etti.

BURSA (İGFA) – İnegöl Belediyesi tarafından bu yıl 35’incisi düzenlenen Uluslararası Kültür Sanat Festivali tüm hızıyla sürüyor.

16 Temmuz’da startı verilen festivalin 8. Gününde Rıdvan Sayın’ın sahne aldığı İnegöl Türküleri konseri gerçekleştirilirken, hemşeri dernekleri çadırlarında da eğlence devam etti.

Her köşesinde ayrı bir eğlence, etkinlik ve kültürün yer aldığı festivalde binlerce vatandaş keyifli bir gece yaşadı.

Festival kapsamında düzenlenen Rıdvan Sayın ile İnegöl Türküleri konseri, Amfi Tiyatroda gerçekleştirildi. Yaklaşık 2 saat süren konserde İnegöl’ün değeri Rıdvan Sayın, İnegöl Türkülerinden oluşan repertuarıyla Amfi Tiyatroyu dolduran vatandaşlara unutulmaz bir deneyim sundu. Sesiyle kulakların pasını silen genç sanatçıya, İnegöl Belediyesi Halk Dansları Topluluğu ekipleri de dans gösterileriyle katkı sundu. İnegöl kültürünün canlandığı sahnede, Rıdvan Sayın performansıyla tam not aldı. Konseri izleyenler arasında Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Kocaağa da yer aldı. Konser sırasında sahneye davet edilen Koacaağa, kısa bir selamlama konuşması yaparak Rıdvan Sayın’a gecenin anısına plaket ve İnegölspor forması takdim etti.

DERNEK ÇADIRLARINDA KÜLTÜRLER YAŞATILIYOR

Bu arada Kültürpark içerisinde her köşede ayrı bir eğlencenin yaşandığı festival alanında çadırlar da her akşam olduğu gibi coşkulu bir eğlenceye sahne oldu.

Kaymakam Eren Arslan ile Belediye Başkanı Alper Taban, beraberindeki siyasi parti temsilcileri ve heyetle birlikte sırasıyla; Ertuğrulgazi Kültür ve Yaşatma Derneği, Erzurumlular Derneği ile Şavşatlılar Derneği çadırlarını ziyaret etti.

Çadır ziyaretleri sırasında kalabalık vatandaşlara hitaben konuşmalar yapan Belediye Başkanı Alper Taban, kültürlerin yaşatılmasının önemine dikkat çekti. Pandemi sürecinde uzun bir süre etkinlik yapılamadığını hatırlatan Başkan Taban, “Şunu gördüm ki herkes bu festivalleri, bir araya gelmeyi özlemiş. Allah’a hamdolsun tehlikeyi atlattık, şimdi de güzel güzel eğleneceğiz. Ancak eğlenmenin yanı sıra kültürlerimizi tanıtmaya da devam edeceğiz. Sivil toplum kuruluşlarımıza, derneklerimize bu manada teşekkür ediyorum. Ne zaman ihtiyaç duysak yanımızda yer alıyorlar. Katkı ve destek veren herkese teşekkür ediyorum. Saygı ve sevgi çerçevesinde farklı kültürlerden vatandaşlarımız eğlenmeye, eğlendirmeye devam ediyor. Her çadırda ayrı bir kültür, ayrı bir güzellik sunuluyor” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu