Yaşam

Bursa Yıldırım’da ‘felsefi’ atölye

Bursa’da Yıldırım Belediyesi’nin felsefeye ilgili vatandaşlar için hayata geçirmiş olduğu ‘Felsefi Düşüncenin Serüveni Atölyesi’ başlıyor.

BURSA (İGFA) – Mümine Şeremet Uyumayan Kütüphanesi’nde yapılacak olan eğitim boyunca, Batı düşüncesinin temel taşları arasındaki ilişkiler kurularak bağlantılı bir şekilde anlatılacak ve katılımcıların zihninde Batılı anlamda düşünme tarzının temellerini ve mahiyetinin anlaşılması kolaylaştırılacak.

7 Şubat-28 Mart tarihleri arasında Pazartesi günleri yapılacak atölye 8 hafta sürecek olup eğitime düzenli iştirak eden katılımcılara sertifika ve ‘Felsefe Kitap Seti’ hediye edilecek.

Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kasım Küçükalp’ın anlatımıyla gerçekleştirilecek olan atölyede, ‘Felsefi Düşünce’, ‘Rönesans Düşüncesinin Oluşumu’, ‘Modern Düşüncenin Mimarı Descartes’, ‘Modern Düşüncenin Zirvesi İmmanuel Kant’, ‘Çağdaş Felsefi Düşüncenin Seyri’, ‘Felsefe-Bilim-Din İlişkisi’, ‘Felsefi Düşüncenin Kurucularından Aristoteles’,’Thales’ten Platon’a Felsefi Düşünce’ konu başlıkları işlenecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu