Yerel

Bursa Yıldırım’da kaynaklar verimli kullanılıyor

Bursa’da Yıldırım Belediyesi, park ve yeşil alanlarda otomatik sulama sistemiyle sınırlı su kaynaklarının verimli kullanılmasını hedefledi.

BURSA (İGFA) – Yıldırım Belediyesi, park ve yeşil alanları nitelikli hale getirmek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

İlçede oluşturduğu yeni park ve yeşil alanlarda otomatik sulama sistemini yaygınlaştıran Yıldırım Belediyesi, yol kenarları, refüjler, park ve bahçeler ile mümkün olan her alana otomatik sulama hatlarını döşerken bir yandan su kullanımında diğer yandan da tankerlerin yakıtları ve iş gücünden büyük ölçüde tasarruf sağlıyor.

Bu kapsamda Yıldırım Belediyesi, son 2,5 yılda 46 bin 63 metrekarelik 40 adet park ve yeşil alanda, 2021 yılında ise 9 bin 503 metrekarelik 13 adet park ve yeşil alanda otomatik sulama sistemi kurulumu gerçekleştirerek ilçede otomatik sulama sistemleri olan park ve yeşil alan sayısını 60’a çıkardı ve toplamda nitelikli sulama yapan alanların miktarını 91 bin 577 metrekareye çıkardı.

Otomatik sulama sistemi ile büyük ölçüde tasarruf sağladıklarını kaydeden Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, göreve geldikleri günden bu yana belediyenin her kuruşunu önemsediklerini, gereksiz harcamaların önüne geçtiklerini belirterek, “Şu an yapım çalışmaları devam eden otomatik sulama sistemi sayesinde zaman, personel, enerji ve en önemlisi de milli servetimiz olan yer altı kaynağı su israfının önüne geçmiş olacağız. Dünyadaki kaynaklar sonsuz değil. Gelecekte önemli sorunlarla karşılaşmamak adına bu sınırlı kaynakları en doğru şekilde değerlendirmek zorundayız. Bizde bu kapsamda Yıldırım’daki parklarda ve yeşil alanlarımız da otomatik sulama sistemini hayata geçiriyoruz. Bu sistem sayesinde önemli ölçüde su ve enerji tasarrufu sağlamış oluyoruz. Bu çalışma bir belediyecilik hizmetinden ziyade bizim gelecek nesillere borcumuz” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu