Yerel

Bursa’da çocukların hayatı ‘e-Twinning’ ile ritim kazandı

Avrupa Komisyonu tarafından Avrupa’daki okullar ile iş birliğini yaygınlaştırmak maksadıyla hazırlanan “eTwinning Topluluğu” sayesinde, eğitimde sınırlar ortadan kalkıyor.

BURSA (İGFA) – Türkiye ayağına Filiz Derin ve Hatice Arslan’ın önderlik ettiği “Add Rhythm To Life / Hayata Ritim Kat” sloganıyla hayata geçirilen proje kapsamında İtalya, Romanya, Portekiz, Moldova Cumhuriyeti, Arnavutluk, Ermenistan ve Polonya’dan birçok öğretmen, öğrencileri ile etkinliklerde yer aldı.

Öğrencilerle ritim ile öğrenmenin keyfini çıkardı. Sadece okul öncesi öğrencileri ve ilkokul öğrencilerini kapsayan projede sekiz hafta boyunca ritim, hareket, söz, doğal malzemelerle enstrümanların oluşturulması gibi etkinlikler düzenlendi.

Proje kurucuları Bursa Yıldırım Makbule Atadan Anaokulu öğretmeni Filiz Derin, Mustafa Necati İlkokulu öğretmeni Hatice Arslan, Ritim ve orff çalışmaları ile çocuklarda dikkat ve konsantrasyon düzeylerini arttırmanın yanı sıra zekâ gelişimi, kas gelişimlerini desteklemek amacıyla geri dönüşüm malzemelerini dönüştürerek ritim müzik aletlerini kullanarak geliştirmeyi amaçladıklarını belirtti.

Öğrenciler, diğer öğrencilerle iş birliği içinde birçok çalışma yapma imkânı buldu. Öğrenciler için yapılan canlı toplantılarda ise çocukların en sevdiği müzik gruplarından “Bam Bam Tam” mini bir konser verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu