Yaşam

Bursa’da Neşet Ertaş’a Osmangazi’den konserli anma

Bursa’da sosyal ve kültürel alanda önemli çalışmalara imza atan Osmangazi Belediyesi, ‘Bozkırın Tezenesi’ olarak bilinen Türk Halk Müziği’nin usta isimlerinden Neşet Ertaş’ı, Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesinde düzenlenen özel konserle andı.

BURSA (İGFA) – Osmangazi Belediyesi tarafından bu yıl ilk defa düzenlenen ‘Anadolu Türküleri’ programında Ozan Yusuf Alper, Ertaş’a ait türkülerle sanatseverleri adeta mest etti.

Alper, Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’nde gerçekleşen konserde Bozkırın Tezenesi Neşet Ertaş’a ait ‘Şu Garip Halimden, Ah Yalan Dünya, Bağa Gel Bostana Gel, Kendim Ettim Kendim Buldum, Ahirim Sensin, Gönül Dağı, Neredesin Sen’ gibi Türk Halk Müziği’ne damgasını vuran eserleri solo olarak seslendirdi.

Dinleyenleri duygu seline sürükleyen konserde vatandaşlar ise türkülere tek bir ağızdan eşlik etti. Ayrıca sanatseverler, neşeli türkülerde oynayarak hoşça vakit geçirdi.

Osmangazi Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Gülşah Cebelli Öncel, konser sonunda Ozan Yusuf Alper’e teşekkür hediyesi takdim etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu