Spor

Bursa’da sporun yıldızlarına ödül

Bursa’da spora ve sporcuya desteğini her geçen gün artırarak sürdüren Büyükşehir Belediyesi, 2021 yılında ulusal ve uluslararası turnuvalardaki farklı branşlarda Bursa’yı temsil ederek derece elde eden 34 sporcu ile 24 antrenörü düzenlenen törenle ödüllendirdi.

BURSA (İGFA) – Bursa’da gençleri merkeze alan projeleriyle Türkiye’ye örnek olan Büyükşehir Belediyesi, gençlik ve spor hizmetlerine yaptığı yatırımlarının karşılığını görmeye devam ediyor.

Gençlerin en az bir spor dalıyla meşgul olması ve boş vakitlerini spor yaparak geçirebilmeleri adına projeler geliştiren Büyükşehir Belediyesi, spor kulüpleri ile sporculara desteğini her alanda sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi, son olarak belediye meclisinde alınan karar doğrultusunda 2021 yılı içerisinde düzenlenen ulusal ve uluslararası turnuvalarda Bursa’yı temsil ederek derece elde eden sporcu ve antrenörleri ödüllendirdi.

Atletizm, atletizm (paralimpik), basketbol, bilek güreşi, bocce, eskrim, futsal, goalball, güreş, halter, karate, kickboks, modern pentatlon, okçuluk, oryantiring, satranç ve taekwondo branşlarında mücadele eden 34 sporcu ile 24 antrenör, toplamda 525 bin TL’lik ödülün sahibi oldu.

Merinos AKKM’deki törene; Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala, Vali Yardımcısı Halil Serdar Cevheroğlu, AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Salih Başparmak, Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Gökhan Dinçer, spor federasyonlarının yetkilileri, belediye yöneticileri ve çok sayıda sporcu katıldı.

Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, her evden spor potansiyeli olan gençlere Büyükşehir Belediyespor’un talip olduğunu belirterek, “Hatice Kübra İlgün, Bursa’nın yetiştirdiği bir evladımız. Bursa’ya ilk olimpiyat madalyasını getirmeyi başardı. Kendisinden olimpiyat şampiyonluğu bekliyorum. Sözünü de aldım. Ailesi ve antrenörüne ‘emeklerinden dolayı’ teşekkür ediyorum. Kendisinden yeni olimpiyat dereceleri de bekliyoruz” diye konuştu.

Aktaş, Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla 260 milyon TL’lik yatırımlara start vereceklerini belirterek, bu yatırımlar sayesinde daha fazla başarılı sporcuyu Bursa’da ağırlayacaklarını söyledi.

2021 Down Sendromlular Avrupa Oyunları’nda şampiyon olarak tarih yazan Down Sendromlular Futsal Milli Takımı adına konuşan Birkan Dikici, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere kendilerine destek olan tüm yönetici ve hocalarına teşekkür etti. Kendilerini tören düzenleyerek ödüllendiren Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a da şükranlarını sunan Dikici, yeni başarıların sözünü verdi.

Program sonunda Başkan Aktaş ve protokol üyeleri, sporcular ile antrenörlere ödüllerini tek tek takdim etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu