Türkiye

Bursaspor’da başkanlık için 3 aday yarışacak

Bursaspor’un başkan adayları listelerini teslim etti. Yeşil Beyazlıların başkanlığı için Erkan Kamat, Serdar Acarhoroz ve Hayrettin Gülgüler yarışacak.

BURSA (İGFA) – Bursaspor’un 22-30 Mayıs’ta gerçekleştireceği olağan genel kurul için adaylığını açıklayan ilk isim mevcut başkan Erkan Kamat oldu. Kamat listesini saat 15.40’ta Başkanlık Divan Kurulu Başkanı İdris Sevinç’e teslim etti.

Diğer adaylara başarılar dileyen Erkan Kamat “Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum. Yönetim kurulu olarak listeleri tamamladık. Noter imzalarını da tamamladık. Dosyamız inşallah kabul görür, Bursaspor kongre üyeleri inşallah bizlere teveccüh gösterir. Fedakarlık yapan herkese, onurlu mücadele yapan futbol takımımıza, altyapıda çalışan evlatlarımıza Bursaspor için kim bir şey verdiyse hepsine teşekkür ediyorum. Genel kurul pandemiden dolayı erken yapma girişimlerimiz maalesef sonuçsuz kaldı. Liglerin başlamasına 3 ay kala ciddi bir planlama yapmamız gerekiyor. Bursaspor’un hak ettiği şekilde idare edip en üst yer olan Süper Lig’e çıkmak istiyoruz. Ben Bursaspor’un bir askeriyim. Bursaspor’un emrindeyiz. Hukuki ve mali açıdan herkesin hakkını korudum. Göreve diğer adaylar gelirse onlara da yardımcı olacağız. Biz devam edersek 1 Eylül’den itibaren tüm mali süreci en ince ayrıntısına kadar detaylı açıklama yapacağız” dedi. Erkan Kamat seçimde turuncu renkle yarışacak.

İdris Sevinç ise “Bursaspor’un yanında olan herkese teşekkür ediyorum. Eksiksiz olarak Erkan Kamat’ın dosyasını teslim aldık. Bursaspor aday veya adaylar için süreç hayırlara vesile olsun” dedi.

İKİNCİ BAŞVURU SERDAR ACARHOROZ’DAN

İkinci gelen isim ise Serdar Acarhoroz oldu. Acarhoroz listesini 15.53’te teslim etti.  Serdar Acarhoroz, “Aday olan tüm arkadaşlara başarılar diliyoruz. Tüm Bursaspor gönüllülerini alkışlamak gerekiyor. Böyle zorlu bir süreçte göreve talip olduk. Hangi aday seçilirse seçilsin Bursaspor için en iyi şekilde çalışacaktır. Kendi proje ve yol haritamız var”  dedi. Serdar Acarhoroz kongrede sarı listeyle başkanlık yarışı verecek.

İdris Sevinç ise, “ Yeni adayı ifade ederken mutlu oluyorum. Bursaspor’un çok daha güzel günlere götürme adına ne kadar çok aday olursa Bursaspor’un hiçbir zaman sahipsiz kalmayacağının işareti olarak görüyoruz. Hayırlara vesile olmasını diliyorum. Allah Bursaspor ve kendi haklarında hayırlısını nasip eder” ifadelerini kullandı.

SON BAŞVURU HAYRETTİN GÜLGÜLER’DEN

Son aday olan isim Hayrettin Gülgüler ise 16.01’de adaylık başvuru listesini sundu. Listesini teslim eden Gülgüler, “Keyifli bir yarış olacak, kazanan Bursaspor olacak” dedi. Gülgüler, mavi listeyle yarışacak.

İdris Sevinç ise adayların aldıkları kararların hayırlara vesile olmasını diledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu