Yerel

Büyükşehir’in kazanları gündüz-gece Sakarya için kaynıyor

Büyükşehir Belediyesi’nin hizmete aldığı Aşevi, ilk ayda her gün 600 öğün yemeği vatandaşların adreslerine ulaştırdı. Kurulan çatı altındaki tencereler Sakarya için gece-gündüz kaynıyor. Çıkarılan öğün sayısı ise her geçen gün artıyor.

SAKARYA (İGFA)- Sakarya Büyükşehir Belediyesi, yürüttüğü sosyal hizmet faaliyetleriyle vatandaşların yanında olduğunu attığı her adımda gösteriyor. Başkan Ekrem Yüce’nin talimatıyla kurulan Büyükşehir Aşevi de bu çalışmaların önemli bir örneği oldu. Sosyal Hizmetler Dairesi tarafından kurulan ekip, kurumda her gün 3 öğün yemeğin çıkarılıp belirlenen adreslere dağıtımı için titiz bir şekilde çalışıyor.

Aşevi’nde aşçı, mutfak, temizlik ve dağıtım personeli sistemin en hızlı şekilde işlemesi için gece-gündüz görev başında. Mutfakta pişirilen yemekler paketlenerek araçlara alınıyor ve ihtiyaç sahibi vatandaşların kapısına kadar ulaştırılıyor. 2022 ile birlikte hizmete giren Aşevi’nde 1 ayda her gün 600 öğün yemek dağıtıldı. Sakarya’da her bir vatandaşın sıcak yemekle buluşması için başlatılan bu çalışmayla her gün daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşılıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu