Ekonomi

Citroën 2021’de de başarısını sürdürdü

Citroën, 2019 ve 2020 yıllarında yakaladığı büyüme başarısını 2021 yılında da sürdürdü.

İSTANBUL (İGFA) – 2021 yılında, bir önceki yıla göre yüzde 4,6 daralan Türkiye otomotiv pazarında yüzde 5’lik bir büyüme rakamına ulaşan Citroën, güçlü ürün gamı ile hem binek hem ticari araç segmentlerinde satışlarını artırdı. Benzersiz bir SUV deneyimi sunan C3 Aircross, satışlarını yüzde 25 oranında artırmayı başardı.

Geçtiğimiz yıl lansmanı yapılan ve cesur tasarımı ile ses getiren C4 ise sadece 6 aylık satışlarıyla segmentinde üçüncülüğü elden bir model oldu. Citroën’in verimli ve ekonomik motorlarla donatılan hafif ticari araç modelleri de yakalanan bu büyük başarıda önemli bir yere sahip oldu.

Citroën Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım, 2021 yılında toplam 28 bin 771 adetlik satışla yüzde 5’lik büyüme yakalayarak, düşüş gösteren bir pazarda başarılı sonuç elde etmek bizler için gurur verici olduğunu belirterek, “Türkiye pazarındaki bu büyüme trendimize ek olarak global düzeyde de Avrupa ülkeleri ve Çin’den sonra 7. sırada yer almayı başardık. Hedefimiz önümüzdeki dönemlerde de hem Türkiye pazarında hem de globalde bu başarı hikayemizi devam ettirmek” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu