Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na tepki: “Yalancılığı kendin ispat ettin”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon’da yapımı tamamlanan projelerin açılış töreninde konuştu. Konuşmasında 2023 yılına yönelik mesajlar da veren Erdoğan, CHP’ye ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na göndermelerde bulundu.

TRABZON (İGFA) – “Karadeniz’in lokomotif şehri Trabzon ayağa kalkarsa tüm Türkiye ayağa kalkar” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trabzon’da yapımı tamamlanan projelerin açılış töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “2 milyar 309 milyon lirayı geçen 95 kalem eserin toplu açılışını yapmak üzere buradayız. Eğitimde, sağlıkta her ilçemizi kapsayan pek çok yatırımın resmi açılışını bugün buradan yapıyoruz” dedi.

Ulaştırmada 443 milyon liralık bir yatrımla inşa edilen yatırımları hizmete aldklarını ifade eden Erdoğan, “DSİ ilçe merkezimizdeki dereleri ıslah etti. Millet bahçesine buz pateni pisti kurduk. Yeni otogar inşaası, sahil düzenleme çalışmaları, kentsel dönüşüm projeleri gibi belediyemizin çalışmaları devam ediyor” dedi.

ERDOĞAN’DAN KILIÇDAROĞLU’NA TEPKİ

Konuşmasında CHP’ye ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na da göndermede bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “CHP kiminle yan yana? Terör örgütüyle PKK bir terör örgütü onun meclisteki uzantısı da malum” dedi. Kılıçdaroğlu’nun sosyal medya hesabından yaptığı videolu paylaşımı anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun bahsettiği ihaleyle ilgili yalancılığının ispat ettiğini söyledi. “Ben ihalelere imza atmam Bay Kemal” diyen Erdoğan, “Yalancının mumu yatsıya kadar ama bununki yatsıyı bile bulmadı. Yalancılığını kendin ispat ettin. Artık benim hemşehrilerim bu adamın yalanlarına prim vermeyecek” diye konuştu.

“Her türlü yatırımlarımızın altyapısına yönelik çıtayı yükselttik ama sadece muhalefetin kalibresini yükseltemedik” diyen Erdoğan, “Türkiye siyasetinde şu anda CHP’nin sergilediği omurgasızlığın başka bir örneğini bulamazsınız” dedi.

“MUĞLA VE AYDIN SENDE.. VER BAKALIM ÜCRETSİZ ELEKTRİĞİ ÜRETİCİLERE GÖRELİM”

Şanlıurfa’da üreticilere ücretsiz elektrik vereceklerinin sözünü veren Kılıçdaroğlu’na, “Muğla, Aydın belediyeleri sende ver bakalım ücretsiz elektriği görelim. Yalan söyleme dürüst ol, dürüst. Bir defa elektriğin kaynağı nerede, şalter nerede? Merkezi yönetimde bizde bizde.  Adam bunu dahi bilmiyor. Bu denli cahil. Hayata geçirdiğimiz projelerin finansman modelini bile kavrayamadıkları için bunları çözmekten bile acizler. Bizim inşa ettiğimiz şehir hastanelerini yolunu bile yapmaktan acizler. Bakıyorsunuz bırakın yapılanları takdir etmeyi, sebebi belli olan dalgalanmaları krize dönüştürmek için var güçleriyle çalışıyorlar. Allah epeyce bir zamandır ülkeyi bunların eline bırakmasın” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “2023 yılının Türkiye için bir temizlenme, arınma vesilesi olacak” diyerek, Trabzonlulardan destek ve çalışma sözü aldı.

Daha sonra toplu açılışların kurdelesi katılımcı bakan ve protokolün platforma gelişiyle birlikte kesildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu