Yerel

Didim’de kamu kaynaklarının israfına geçit yok

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’ın talimatı ile Belediye Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesine kazandırılan otomasyon destekli akaryakıt sistemi ile ilçede yeni bir dönem başlamış oldu.

D.Temel YURDAER (HÜRAYDIN GAZETESİ)- Kamu kaynaklarında tasarruf sağlanmasına yol açan sistem, Didim Belediyesi ekiplerinin sahada daha aktif çalışmasının da önünü açtı. Hayata geçirdiği vizyon projeler ile Didim’i her geçen gün bir üst seviyeye taşıyan Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, 2022 yılı ile birlikte Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde hayata geçirilmesine öncülük ettiği sistem ile kamu kaynaklarının israfının önüne geçti.

“DAHA ŞEFFAF BİR ŞEKİLDE TAKİBİ SAĞLADIK”

Otomasyon destekli akaryakıt sistemi ile akaryakıt hırsızlığının önlendiğini, kamu kaynakları takibinin şeffaflaştığını ifade eden Belediye Destek Hizmetleri Müdürü Ertekin, “Sistemin bize getirisi öncelikle kendi şantiyemizde daha sorgulanabilir, daha şeffaf bir şekilde araçların ne kadar aldığını, ne kadar yaktığını, aylık raporlarımızı litre bazında gramı gramına takip edebilme olanağı sunması oldu. Artı yakıt depolarına taktığımız klips ve çip sistemiyle yakıt çalınmasını engellemiş olduk”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu