Siyaset

Erdoğan’ı kınayan Kılıçdaroğlu: “Saat 21’de konuşacaklarımız var”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Trabzon’daki toplu açılış töreninde sahneye çıkarttığı bir çocuk, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için “hain” dedi. CHP Genel Merkezi ise olayla ilgili olarak Erdoğan’ı kınadı.

ANKARA (İGFA) – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kamuyouna çağrıda bulunarak, “Lütfen küçük çocuğumuzla ilgili haberi paylaşmayın, kötü söz söylemeyin” dedi.

Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “O daha çok küçük. Ayrıca tüm örgütlerimizden istirhamımdır, duygularımıza yenilmeden, çocuk pedagojisi ne diyorsa ona uyun!” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, “Bu akşam saat 21.00’de, Sarayın bana atadığı trollerimi ve ayrıca, Türkiye’nin tüm trollerini davet ediyorum. Konuşacaklarımız var Sevgili halkım, siz de gelin şahit olun. Burada buluşmak üzere” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Trabzon’da toplu açılış töreninde yaptığı konuşmasının ardından bakanlarla birlikte temsili bir kurdele kesme töreni gerçekleştirmişti. Bu esnada Cumhurbaşkanı, izleyiciler arasında yer alan bir çocuğun sahneye çıkarılmasını istedi. Görevlilierin yardımıyla sahneye çıkarılan çocuk bir süre Erdoğan’a sarıldı ve ardından da kalabalığa doğru konuşmaya başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uzattığı mikrofunu, “Mikrofonu verin” diyerek alan çocuk, “Arkadaşlar, Bay Kemal, Cumhurbaşkanı amcamın karşısında kim? O adam hain, hain” demişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu