Türkiye

İzmitli sanatçılardan online konser

İzmitli müzisyenleri zor günlerinde yalnız bırakmayan İzmit Belediyesi, çekimleri tamamlanan online konserlerle yerel sanatçılara desteğini sürdürüyor.

KOCAELİ (İGFA)- Pandemi döneminden en çok etkilenen sektörlerden olan eğlence sektörünün emekçileri müzisyenleri desteklemek için adımlar atan İzmit Belediyesi, Ramazan Bayramı ve 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında İzmitli 35 müzisyeni kamera karşısına geçirdi. Belediyenin sosyal medya hesaplarından ve Youtube Gülümse TV’den yayınlanacak konser için tamamlanan çekimler, Mescid-i Aksa olayları ve şehitlerimize saygı nedeniyle ertelenmişti.

İzmit Belediyesi öncülüğünde Kocaeli Müzisyenleri Sahne ve Set Çalışanları Derneği ile İzmit Müzisyenler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin paydaşlığında gerçekleşen bu konser çekimleri Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Pandemi nedeniyle sokağa çıkma kısıtlamasında bayramı evinde geçiren İzmit halkına moral ve müzisyenlere de destek olması planlanan çalışma, şehitlerimizin olması nedeniyle belirlenen takvimde yayınlanmadı.

ÇEKİMLER GEÇEN HAFTA TAMAMLANDI

Çekimleri 12 Mayıs’ta tamamlanan yerel sanatçılara destek konserleri bayramın birinci günü özel bölümü ilerleyen tarihlerde İzmitlilerle paylaşılacak. Yirmi beşi müzisyen, solist ve vokalle birlikte toplam 35 kişilik ekiple hazırlanan konser etkinlikleriyle, İzmit Belediyesi müzik emekçilerini yalnız bırakmadı. Salgın sürecinde müzisyenlere sağlık kiti ve gıda desteği de veren İzmit Belediyesi, yerel sanatçılara karınca kararınca destekler vererek yalnız olmadıklarını hissettirdi.

“SAYENİZDE MESLEĞİMİZİ İCRA EDEBİLDİK”

Müzisyenlere desteğin süreceğini belirten İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Bulut da çekimleri yerinde takip ederek müzisyenlerin ihtiyaçlarıyla ve talepleriyle yakından ilgilendi. Kendilerine verdiği desteklerden dolayı İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e teşekkür eden müzisyenler, “Yaklaşık 1,5 yıldır evdeyiz. Sizlerin destekleri ile seyircisiz de olsa mesleğimizi icra edebildik” sözleriyle memnuniyetlerini dile getirdi. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu