Gündem

Kayseri Büyükşehir’den ücretsiz LGS desteği

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş (KAYMEK), Huzur Çınarı Aile Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi ile Liselere Geçiş Sistemi (LGS) tercih sürecinde öğrencilere tercih rehberliği ve danışmanlığı hizmeti başlattı.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, yerel yönetim hizmetlerini etkin ve hızlı bir şekilde Kayserililere ulaştırmaya devam ederken, ‘genç dostu’ hizmet anlayışıyla öğrencilere yönelik faaliyetlere ve desteklere de ayrı bir önem veriyor.

İLETİŞİM KÜRESİ’NDE LGS DANIŞMANLIĞI

Öğrenciler için önemli ve heyecanlı bir dönem olan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) tercih sürecinin başlamasıyla, Kayseri Büyükşehir Belediyesi tercih yapacak öğrencilere yönelik önemli bir hizmeti hayata geçirdi. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl gerçekleştirilen ücretsiz tercih rehberliği ve danışmanlığı hizmeti bu yıl ‘Geleceğe Doğru Adım’ sloganı ile Cumhuriyet Meydanı’nda faaliyet gösteren İletişim Küresi’nde öğrencilerin hizmetine girdi.

LGS sınavı başta olmak üzere birçok sınava hazırlık sürecinde öğrencilere ücretsiz kurs imkânı sunarak binlerce öğrenciye dokunan KAYMEK, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) tercih sürecinde de öğrencilerin yanında yer almaya devam ediyor. Hizmet kapsamında, İletişim Küresi’nde KAYMEK Huzur Çınarı Aile Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi uzman tercih danışmanlarınca ücretsiz bir şekilde LGS tercih danışmanlığı veriliyor.

Büyükşehir’in, öğrencilerin yetenek, ilgi ve puanları göz önünde bulundurularak, en doğru şekilde tercih yapmaları ve geleceklerine en doğru adımı atmaları konusunda destek vermeyi amaçlayan hizmeti 4 Temmuz Pazartesi günü başlayıp, 20 Temmuz Çarşamba günü sona erecek. Tercih süreci boyunca, Cumhuriyet Meydanı İletişim Küresi’nde, öğrencilerin hizmetinde olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu