Yerel

KO-MEK yeni başlangıçlar için güzel bir adım

KO-MEK kursları yeni lezzetler, yeni tatlar ve yeni tarifler öğrenmek isteyenler için yeni bir yol ve yeni başlangıçlar sunuyor.

KOCAELİ (İGFA)- Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK), yiyecek içecek hizmetleri alanında eğitimlerini sürdürüyor. 355 farklı branştan sadece bir tanesi olan Pastacı Çırağı Kursu adeta geleceğin mastır şeflerini yetiştiriyor. Gebze Beylikbağı KO-MEK Pastacı Çırağı kursuna katılan kursiyerler kendi aralarında düzenledikleri yarışma ile ‘en iyi ustalar KO-MEK’te yetişir’ dedirtti.

Mavi ve kırmızı olmak üzere 2 takım halinde yarışan Beylikbağı KO-MEK Pastacılık kursu kursiyerleri saatler öncesinden hazırlıklarını tamamlayarak birbirinden güzel tatlılar ile jürinin önüne çıktı. Beylikbağı KO-MEK kursunda farklı branşlara devam eden 13 farklı jürinin yer aldığı yarışmada her bir jüri üyesi tattığı lezzetler sonrasında oyunu kullanarak kazanan ekibi belirledi. Beylikbağı KO-MEK kurs merkezinde eğitim alan kursiyerlerin de yoğun ilgi gösterdiği yarışmada pandemi kurallarına önem verildi.

Pastacı Çırağı kursunun tanıtımını diğer kurslara gelen kursiyerlere eğlenceli bir şekilde yaparak kurs merkezini daha hareketli bir hale getirmeyi amaçlayan pastacı çırağı kursiyerleri düzenledikleri şovlarla gün sonunda güzel anılar bıraktı. 13 kursiyerin jüri olarak tattığı lezzetlerin oy verme işleminin ardından en çok puanı alan kırmızı takım yarışmayı kazandı ve alkış aldı. Yarışan her kursiyere çeşitli ödüller verildi. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu