Türkiye

Kocaeli’de Altınkemer ile Ulaşlı arası gecesi gündüzü ayrı güzel

Kartpostallık görüntülerin oluştuğu 5 bin 300 metrelik sahil şeridi Kocaelilere nefes aldıracak

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli’nin ilk özel rekreasyon alanı olarak yapılan sahil düzenlemesinin herkese hitap etmesi planlanıyor.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaelilerin rahat nefes alacağı yerlerin yapımını sürdürüyor. Birçok noktada parklar ve yeşil alanlar oluşturan Büyükşehir, Altınkemer ile Ulaşlı arasında yer alan 5 bin 300 metrelik sahil güzergahındaki çalışmalarına da devam ediyor.

KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜ OLUŞTU

Yapılan çalışmalar kapsamında Büyükşehir Enerji Aydınlatma ve Mekanik İşler Şube Müdürlüğü tarafından 110 adet dekoratif alüminyum direğin montajı tamamlanarak devreye alındı. Yapılan aydınlatma ile kartpostallık bir görünüme kavuşan sahilde kalan 97 diğerin montajına ise devam ediliyor. Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekiplerince ise alana 2 bin 670 metre bisiklet ve yürüyüş yolu inşa edildi. Bölgedeki balıkçılar için 110 kayıklık kayık çekek yeri ve sahile 1200 kamyon deniz kumu taşındı.

ÖZEL BİREYLER UNUTULMADI

İnşa edilen parkın içeriğinde aromatik bitki tarhı, Alzheimer hastaları için spor alanı, engelsiz çocuk oyun alanı, otizmli çocuklar için duyusal oyun alanları, zemin oyun alanı, oturma alanları ve ailelerin hoşça vakit geçireceği satranç alanları yer alıyor. Otizmli çocuklar için inşa edilen duyusal oyun alanlarının içerisinde dört işlem panosu, açı ölçer, sesle ilgili dış mekan oyun alanları yer alıyor. Zeminde ise uzayla ilgili bilgileri öğrenebilecekleri zemin oyunları bulunacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu