Yerel

Kocaeli’nde Usta Çı’rock konserleri başlıyor

Büyükşehir’in Usta Çı’rock konserleri serisi Gebze’den başlıyor. İlk konser 7 Şubat’ta Gebze’de, ardından 21 Şubat’ta Gölcük’te yapılacak.

KOCAELİ (İGFA)- Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Usta Çı’rock isimli Anadolu Rock grubu konserini vermeye hazırlanıyor. 60 yaş üzeri ve genç üyelerin harmanlandığı grupta hafızalara kazınmış türküler seslendirilecek. Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezinde gerçekleşecek konser 7 Şubat Pazartesi günü saat 19.00’da müzikseverler ile buluşacak. Usta Çı’rock konserleri 12 ilçede müzikseverlerle buluşacak. Gebze’den sonra Usta Çı’rock grubu performansını Gölcük Kazıklı Kervansaray Kültür Merkezi’nde 21 Şubat tarihinde saat 19.30’da sahneleyecek.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğünün organize ettiği, Kocaelililerin oluşturduğu rock grubu ile bireylerin aktif bir şekilde hayatın içinde yer almaları amaçlandı. Usta Çı’rock isimli Anadolu Rock grubu konserinde 70’ler, 80’ler ve 90’ların Anadolu Rock Müziği’nin temsilcileri olan Barış Manço, Cem Karaca ve Erkin Koray, ayrıca İskender Doğan, 3 Hürel, MFÖ gibi değerli sanatçıların türküleri seslendirilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu