Siyaset

Milletvekili Ödünç’ten Marmarabirlik’e ziyaret

AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa’yı ziyaret ederek, birliğin kooperatif markası olarak gösterdiği başarıyı tebrik etti.

BURSA (İGFA) – Marmarabirlik’in zeytin zeytinyağı sektörü için çok önemli bir kurum olduğunu belirten AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, zeytinciliğin Bursa tarımının ve ülkemizin  en önemli stratejik gıda ürünlerinden biri olduğunu belirterek, Marmarabirlik’in bir kooperatif markası olarak gösterdiği başarıyı ve zeytin üreticisine verdiği destekleri sektörün geleceği açısından çok önemli gördüklerini söyledi.

“Kooperatifler güçlendikçe tarım da gelişecek ve büyüyecektir” diyen Ödünç, “Marmarabirlik’in Mart ve Nisan ayında yapacağı ürün bedel ödemelerini erkene alarak 27 Ocak’ta yapmasının üreticiler tarafında büyük memnuniyetle karşılandı. Marmarabirlik’in kredi kullanmadan, kendi öz kaynaklarıyla ürün bedellerini ödemesi mali yapısının da ne kadar güçlü olduğunun bir göstergesidir” diye konuştu.

Ziyaretleri dolayısıyla Milletvekili Ödünç’e teşekkür eden Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, sektörün sorunları, birliğin yurtiçi ve yurtdışı pazar payı hakkında da kendisini bilgilendirdi. Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Yıldız’ın da hazır bulunduğu ziyarette Ödünç, entegre tesislerini de gezerek, üretim aşamaları  ve ürünler hakkında bilgiler aldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu