Belediyeler

MOTOSİKLET MARKALARININ TÜRKİYE YÖNETİCİLERİ AFYON´A GELİYOR

MOTOSKLET MARKALARININ TÜRKYE YÖNETCLER AFYON’A GELYOR

            Cumhurbakanl himayelerinde Afyonkarahisar’da düzenlenecek Dünya Motokros ampiyonas öncesi dünyann en büyük motosiklet markalarnn Türkiye yöneticileri 22-23 Mays tarihlerinde Afyonkarahisar’da bir araya gelecek. “Gizemli ehir Afyon” gezisi kapsamndaki etkinlik NG Afyon’un katklaryla düzenlenecek.

              Afyonkarahisar’da yaplacak organizasyonlarn deerlendirilecei “Gizemli ehir Afyon” gezisi kapsamnda iki gün boyunca Afyonkarahisar’n tarihi ve doal güzelliklerinin yer ald rota motosikletlerle kat edilecek. lk gün Müzik Müzesi, Emre Gölü ve 3 bin yllk tarihi yerleim merkezi, oyma kaya mezarlar, kilise ve kaya evlerin yer ald tarihi Ayazini Ören Yeri gezilecek. kinci gün; Kocatepe’nin ardndan Zafer Meydan’nda toplanlarak Mevlevihane ve Ulu Camii ile tarihi ehir merkezi ziyaret edilecek.

            “Gizemli ehir Afyon” gezisi boyunca, gastronomi ehri Afyonkarahisar mutfann birbirinden güzel lezzetleri de sunulacak. Spor Turizmi alannda Afyonkarahisar’n ciddi anlamda ön plana çktn kaydeden Afyonkarahisar Belediye Bakan Mehmet Zeybek, “Motor sporlaryla birlikte Spor Turizmi alannda ehrimiz artk ön plana çkmaya balad. Dünya ampiyonas’nn tantm katksnn meyvelerini bahar aylaryla birlikte toplamaya baladk. “Gizemli ehir Afyon” gezileri kapsamnda dünya motosiklet sektörünün en önemli marka yöneticilerini Afyonkarahisar’da arlayacaz. Bata BMW, Yamaha, Honda olmak üzere motosiklet sektörününün Türkiye temsilcileri ehrimizin tarihi yerlerini hem gezecek hem de motor sporlar alanndaki yatrmlarmz inceleyecek. Batan beri hedefimiz, ehrimizin dünyann takip ettii alternatif ve motor sporlarnn yapld önemli bir spor merkezi haline getirmekti. Bu yöndeki admlarmz çok ükür sonuç vermeye balad. Afyonkarahisar, bir yanda gastronomi olsun bir yanda barndrd tarihi zenginlikleriyle birlikte Spor Turizmi alannda farkl bir destinasyon oldu. Bu önemli organizasyonumuza katk salayan Türkiye Motosiklet Federasyonu ve NG Afyon grubuna teekkürlerimi sunarm” diye konutu.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu