Spor

Runatolia Maratonu’nda 15 yıldır iyilik peşinde koşuyorlar

Türkiye’nin en önemli maratonlarından Runatolia Maratonu 6 Mart 2022 Pazar günü Antalya’da koşulacak. Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği de bu yıl 15. kez Runatolia Maratonu’nda omurilik felçlisi bireyler için koşacak.

ANTALYA (İGFA)- Bu yıl 16. kez düzenlenecek olan Runatolia Maratonu, X ülkeden binlerce koşucuyu Antalya’da ağırlayacak. İlk kez 2006 yılında turizmde farklılık yaratmak için 850 kişinin katılımı ile gerçekleşen Runatolia Maratonu, yıllar içinde iyilik koşusuna dönüşerek, dezavantajlı kişi ve gruplara fayda sağlamak için her yıl artan katılımcı sayısı ile devam ediyor.

‘Türkiye’nin ilk kolektif yardımseverlik koşusu’ unvanına sahip olan Runatolia Maratonu’nun 16. yılında Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) de 15. Kez omurilik felçlisi bireyler için koşacak. 15 yılda Runatolia Maratonu’nda 1290 koşusu ile 790 kişiye akülü tekerlekli sandalye desteğinde bulunduk. 

Bu yıl da Adım Adım oluşumu ile omurilik felçlilerinin sosyal hayata katılımı, sağlık bakımı, eğitim ve istihdamları için Runatolia Maratonu’nda koşacaklarını söyleyen TOFD Genel Başkanı Semra Çetinkaya, “Runatolia Maratonu’nda her yıl destekçilerimiz koşamayanlar için koşuyor. Bu yıl Runatolia Maratonu’nda 15. yılımız olmasının yanı sıra rahmetli genel başkanımız Ramazan Baş’sız ilk Runatolia Maratonu olacak” dedi. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu