Yaşam

Smyrna Korosu’ndan muhteşem konser

Konak Belediyesi’nin Güzelyalı’daki Kültür Merkezi önceki gece harika bir konsere ev sahipliği yaptı.

İZMİR (İGFA)- Smyrna Korosu’nun şef İhsan Demirel yönetiminde verdiği konserde Nazım Hikmet Salonu’nu dolduran Türk Musikisi sevenler, birbirinden güzel eserler dinledi.

Önceki yıllarda şefliğini yaptığı koroya konuk sanatçı olarak katılan TRT eski sanatçısı Pınar Yorgancılar, seslendirdiği hüzzam ve segah makamında eserlerle dinleyicileri adeta mest etti. Selahattin Pınar’ın ölümsüz eseri “Aşkınla sürünsem yine aşkınla delirsem” ile programa başlayan Yorgancılar, sırasıyla, Ölürsem yazıktır sana kanmadan, Leyla bir özgecandır, Gül olsam sümbül olsam isimli şarkıları seslendirdi. Yoğun alkış üzerine sahneden inmeyen Pınar Yorgancılar, son olarak “Arabaya taş koydum civanım” adlı beşinci şarkıyla programını tamamladı.

Konserin sunuculuğunu üstlenen Nurdan Ökten, ayrıca şef Ihsan Demirel’in “Bir hasret şarkısı” adlı eserini de başarıyla seslendirerek alkış aldı. Gecenin diğer solistleri ise Semra Meralbaysal, Melahat Zenginyürek, Erdoğan Çakmaklı, Şua Sorulmaz, Ayşe Gülhan Vuruşkan, Yalkın Çobanlı, Nursel Batı, Ali Ferah Vatansever, Sedat Büyükdemirel, Jale Ergün, Mücahit Çelikel, Ümran Adalar Esen, Şefik Ant, Ferruh Dürdar ve Kadir Şentürk oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu