Belediyeler

ZEYBEK BAŞKAN´DAN AFYONKARAHİSAR´A YENİ BİR YATIRIM DAHA

ZEYBEK BAKAN’DAN AFYONKARAHSAR’A YEN BR YATIRIM DAHA

TFAYE 2. STASYON BNASI NASI TAMAMLANDI

        Afyonkarahisar Belediyesi tarafndan, kentin dou kesiminde yaanan olaylara daha hzl ve etkin müdahale amac ile ina edilen Celal Ketenciolu 2. tfaiye stasyon binasnn çalmalar tamamland.

Yapt yatrmlar ve hayata geçirdii projeler ile ehrimizi gelecee hazrlayan Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek Afyonkarahisar’n ihtiyaçlarna yönelik çalmalar yapmay sürdürüyor. Ekip ve ekipman destekleriyle itfaiye tekilatn sürekli güçlendiren Belediyemiz, Afyonkarahisar’a yeni bir ikinci itfaiye binas kazandrd. Büyüyen ve gelien Afyonkarahisar için ina edilen yeni itfaiye hizmet binas, kentin beklentilerine cevap veren ve son teknolojilerin gereklerini yerine getiren bir yapda tasarland. hbarlara kolay, skntsz ve belirlenen sürenin altnda, etkin müdahale yaplmas için hayata geçen proje ksa zamanda hizmete alnacak.

8 ARAÇLIK GARAJ VE UZMAN KADRO LE ANINDA MÜDAHALE

Olaylara daha ksa sürede müdahale edip, olas can ve mal kayplarnn önüne geçme hedefi ile çalmalar sürdüren tfaiye Müdürlüümüz, Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’in talimat ile yaplan ikinci bir istasyon binas ile hizmetlerini sürdürecek. Ali hsan Paa Mahallesi’nde yapmna balanan tfaiye 2. stasyon binasnn inaatn tamamlad. Toplam 1.362 metrekare inaat alanna sahip binada; 8 araçlk garaj, eitim salonu, misafirhane, yemekhane, mescit, ofisler, dinlenme alanlar, idari odalar ve yatakhane bulunuyor. naat çalmas sona eren yatrm, zemin kat ile birlikte iki kattan oluuyor. Afyonkarahisar Belediyesi 2. tfaiye Binasnn ksa zamanda hizmete açlmas hedefleniyor.

ehrimizde meydana gelen afetlerde ve yangnlarda önemli bir görev üstlenen itfaiye tekilatmzn daha modern tesislerde verimli hizmet verebilmesi için yaplan yatrmn bölge illerine de örnek olmas bekleniyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu