Asayiş

Afyon Emniyet Müdürlüğü ekipleri kıskıvrak yakaladı! – Asayiş

[ad_1]

Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ;

19.01.2021 günü saat: 20:00 sıralarında Afyonkarahisar Yukarıpazar Caddesi üzerinde meydana gelen Silahla Kasten Öldürmeye Teşebbüs ve Azmettirme-Suçluyu Kayırma olayları ile ilgili olarak bir şahsın ateşli silah ile vücudunun muhtelif yerlerinden yaralandığı anlaşılmıştır.

Yaralanan şahıs tedavisi yapılmak üzere Afyonkarahisar Devlet Hastanesine sevk edilmiş, şahsın halen tedavisinin devam ettiği ve hayati tehlikesinin bulunduğu anlaşılmıştır.

Olayın failini/faillerini tespit etmek amacıyla İl Emniyet Müdürlüğümüz Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalar neticesinde; olayı gerçekleştiren şüpheli şahsın Ö.K. olduğu tespit edilmiş, şüpheli şahıs ile yaralı şahıs arasında daha önceden husumetlerinin bulunduğu anlaşılmıştır.

Şahsın yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalarda, şüpheli şahsın olaydan hemen sonra suç aleti ile birlikte olay yerinden ticari taksi ile kaçtığı tespit edilmiş, olaydan kısa bir süre sonra firari şüpheli Ö.K. suç aleti ile birlikte yakalanmış, şahıs yapılan adli işlemler akabinde 20.01.2021 günü çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.

Ayrıca şüpheli şahsı olay yerinden alarak kaçmasını sağlayan ticari taksi kullanıcısının, şüpheli şahsın akrabası olduğu tespit edilen Ş.K. ve yine şüpheli şahsa olayda kullandığı anlaşılan ateşli silahı temin eden şüphelinin babası O.K. isimli şahıslar hakkında Azmettirme-Suçluyu Kayırma suçundan soruşturma başlatılmıştır. Şüpheli şahıslar 20.01.2021 günü adli mercileri sevk edilmiş olup şahıslar hakkında adli işlemler devam etmektedir denilmiştir 

[ad_2]

Afyon Asayiş Haberleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu