Asayiş

Afyon’da su ürünleri denetimleri devam ediyor – Asayiş

[ad_1]

23 Aralık 2020 – 10:44 – Güncelleme: 23 Aralık 2020 – 10:47

Afyonkarahisar genelinde bazı türler için av yasaklarının başladığına değinen İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim ACAR sözlerine şu şekilde devam etti; “İlimiz sınırları içerisinde bulunan iç sularımızda 5/1 Ticari ve 5/2 numaralı Amatör Amaçlı Su Ürünleri Avcılığının Düzenlenmesi hakkındaki tebliğler gereğince 15 Aralık 2020 31 Mart 2021 tarihleri arasında Turna (Esox lucius) balığı av yasağı başlamıştır. 

Kontrol ekiplerimizce aralıksız olarak denetimlerimiz sürmektedir. Son olarak ilimiz Çay İlçesi sınırları içerisinde bulunan Karamık Gölünde sabahın erken saatlerinden gece geç saatlere kadar devam eden denetimlerde 8 çift pinter (sepet) ve 12 adet olmak üzere 1.200 metre uzatma balık ağı toplanarak imha edilmiştir. 

Yasaklara uymayanlar hakkında 1380 sayılı Su Ürünleri Kanununa istinaden İdari Para Cezası uygulanacaktır. Unutulmamalıdır ki av yasaklarına uyulması sürdürülebilir su ürünleri avcılığı için büyük önem arz etmektedir. Turna balığının üreme dönemine girdiği bu dönemde av yasaklarına uyalım ve gelecek nesillere de bırakalım. Bu vesile ile ekiplerimizde görev alan ve pandemiye rağmen gece gündüz demeden görevlerini yerine getiren arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

[ad_2]
Afyon Asayiş Haberleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu