Türkiye

Bakan Akar: "Bedeli neyse ödeyecekler"

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, darbe imalı bildiriyi hazırlayan emekli amiraller ile ilgili, “Bedeli neyse ödeyecekler” dedi. Akar, bir süredir tartışmalara neden olan “Sarıklı Amiral” konusunda da hukuki sürecin devam ettiğini söyledi.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ankara’da gazetecilere yaptığı açıklamada, 104 emekli amiralin yayımladığı bildiriye bir kez daha tepki gösterdi.
Türk Silahlı Kuvvetleri’nin en yoğun dönemini yaşadığına dikkat çeken Akar, her konuda özverili bir şekilde çalışıldığının altını çizdi.
Akar, “Böyle bir durumda bu insanların moral ve motivasyonunu bozmak ne demektir? Bu düşmanı sevindirmekten başka neye yarar? Haddini aşan bir bildiri bu. Dolayısıyla bunun bedeli neyse ödeyecekler.” dedi.
“Türkiye’nin imajını bozuyorlar”
Bildirinin yayımlanmasının Türkiye’nin imajına olumsuz yansıdığını belirten Akar, “Çık televizyonlar serbest, orada konuş, gazeteye yaz, konferans ver. Bir kere Türkiye’nin imajını bozuyorlar. Türk Silahlı Kuvvetleri, hiçbir görev ve sorumluluğu olmayan kişi veya kişilerin hırs, ihtiras ve şahsi emellerine araç yapılamaz. Bizi karıştırmayın. Biz işimizde, gücümüzdeyiz.” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu