Türkiye

Bilecik Belediye Başkanı’na ‘İstanbul Sözleşmesi’ soruşturması!

Bilecik Belediye Başkanı CHP’li Semih Şahin hakkında soruşturma başlatıldı.

BURSA (İGFA) – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bilecik’te bulunan bilboardlarda ‘İstanbul Sözleşmesi’ ile ilgili yer alan toplumu suçlayıcı ifadelerden dolayı Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin ve ilgililer hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu.
Bakan Soylu, Twitter’dan yaptığı açıklamada “Toplumumuzun tüm kesimlerine hakaret içeren, Öğretmenlerimizi ve Polisimizi zan altında bırakan Bilecik’teki bilboardlar yaptığımız suç duyurusu sonucu güvenlik güçlerimizce derhal kaldırılmıştır. Bilecik Belediye Başkanı ve ilgililer hakkında Bakanlığımızca soruşturma başlatılmıştır” ifadelerini kullandı.
CHP’li Belediye Başkanı Semih Şahin, kentte yer alan “İstanbul Sözleşmesi kimden korur?” başlıklı billboardlarda “Şiddete meyili herkesten korur: Eşin, eski eşin veya partnerin şiddetinden, abinin, babanın veya diğer aile bireylerinin şiddetinden, işyerinden patronun, okulda öğretmenin, karakolda polisin ya da sokakta, çarşıda veya toplu taşımada tanımadığımız erkeklerin şiddet ve tacizinden kısaca en yakınımızdakilerin şiddetinden korur” ifadelerine yer vererek altına imza atmıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu