Türkiye

Bursa Orhaneli kadınları Japon desteğiyle e-ticareti geliştiriyor

Bursa’nın Orhaneli ilçesindeki Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, Japon Hükümeti mali destekli projesi kapsamında yörese gıda üretimini ve ürün çeşitliliğini ulusal e-ticaret mecralarının yanı sıra yeni satış platformlarına taşıdı.

​BURSA (İGFA) – FAO Ankara Temsilciliği ile Bursa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nun ortaklaşa yürüttüğü ve Japon Hükümeti tarafından fon sağlanan “İstihdam ve Mikro-Girişimcilik Vasıtasıyla Geçim Kaynaklarının Desteklenmesi Projesi” kapsamında Orhaneli Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, 23 kadın ortağıyla üretmeye ve pazarlamaya devam ediyor.
Kooperatif yöresel gıda üretimini ve ürün çeşitliliğini her geçen gün arttırarak e-ticaret için önemli adımlar atmaya başladı. Kooperatif ürünleri, proje kapsamında Trendyol, N11 ve Hepsiburada gibi ulusal e-ticaret mecraları üzerinden satışa sunuldu. Ayrıca Orhaneli’de üretilen yöresel ürünlere kooperatifin sosyal medya hesaplarından ve proje kapsamında açılan www.beyce.com.tr web sitesinden de ulaşılabiliyor. 
Bursa İl Tarım ve Orman Müdürü Aygül, projenin Orhaneli Kadın Kooperatifinin kaderini değiştirdiğini dile getirerek, yeni satış platformlarının hayırlı olmasını diledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu