Türkiye

CHP’li Altay’dan Cumhurbaşkan’ı Erdoğan’a 128 bin TL’lik tazminat davası

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, bir televizyon kanalında eski başbakan Adnan Menderes ile ilgili değerlendirmelerinin ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine yönelik kullandığı “Be ahlaksız, be edepsiz..” sözleri nedeniyle 128 bin TL’lik manevi tazminat davası açtı.
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, dava açmasının nedenini Erdoğan’ın sözlerini ‘çarpıtarak kendisini hedef göstermesine’ dayandırdı. Altay, hiç kullanmadığı bir ifade nedeniyle Erdoğan’ın kendisini ‘ahlaksız, edepsiz’ diye nitelendirmesinin kabul edilemez olduğunu söyledi.
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’ın açıklaması:
“Şimdiye kadar Türk milletine hep doğruları söyledik. Anlıyorum ki doğruları duymak birilerini rahatsız ediyor. Öylesine rahatsız olmuş ki, katıldığım televizyon programındaki konuşmamı çarpıtıyor. Açıkça beni hedef göstererek ağır hakaretlerini birkaç defa tekrarlıyor. Tek adam rejiminin rehaveti içinde olanlar, seçilmiş bir milletvekiline ve kurumsal olarak da CHP’yi TBMM’de temsil eden bir grup başkan vekiline dilediği gibi hakaret etme hakkına sahip değildir. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Avukat Can Erener ve Avukat Tuğçe Karabulut tarafından hukuki hazırlıklar tamamlandı. Ankara 14. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde, 128 bin TL’lik manevi tazminat davası açtık. Erdoğan, ‘…benim akıbetimin de Menderes’in akıbeti olabileceğini ümit ettiğini söylüyor’ dedi. Benim böyle bir sözüm, böyle bir ifadem yok. TV kayıtlarını izleyen herkes bunu açıkça görecektir. Mahkemenin de göreceğine inanıyorum.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu