Türkiye

CHP’nin Esnaf Masası, Batman raporunu paylaştı

CHP Esnaf Masası Heyeti, Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba başkanlığında 10 milletvekili ile Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde gerçekleştirdiği çalışmaları Batman’da noktaladı.
BATMAN (İGFA) – Esnaf Masası Heyeti’nin Batman’a gerçekleştirildiği ziyaretlere ilişkin değerlendirmelerde bulunan TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, iktidarın Batman’ı unuttuğunu ifade ederek “İktidar Batmanlı Hemşerilerimizin mağduriyetlerine merhem olmalı, seçim zamanlarında vaat ettiği yatırımları bir an önce hayata geçirmelidir” dedi.
Batman’ın son dönemlerde meydana gelen acı olaylarla Türkiye’nin gündemine oturduğunu dile getiren Milletvekili Tutdere, Doğu turunun son gününü Batman’da geçirdiklerini belirterek, “Gördük ki Batman’da sorunlar çok fazla. Batman maalesef son dönemlerde yaşanan acı olaylarla, intihar eden işsiz yurttaşlarımızla Türkiye’nin gündemine geliyor. Batman’da genç işsizlik oranı çok fazla. Batmanlı hemşerilerimiz kamu eliyle Batman’a yatırım yapılmasını, fabrikaların kurulmasını istiyorlar. Batmanlılar, biz ülkemizin kalkınması için üretmek istiyoruz, çalışmak istiyoruz. Birlikte ülkemizin refahına katkı sağlamak istiyoruz, diyorlar” dedi.
“YATIRIMLAR KAPLUMBAĞA HIZIYLA İLERLİYOR”
Batman’a yapılan yatırımların kaplumbağa hızıyla ilerlediğini ve yatırımların bir türlü hayata geçirilemediği gözlemlediklerini ifade eden Milletvekili Tutdere iktidarın Batman’da seçim öncesi verdiği sözleri yerine getirmediğini öne sürerek, COVID-19 döneminde büyük ihtiyaç duyulan 500 Yataklı Devlet Hastanesi’nin dahi yılan hikâyesine döndüğünü söyledi.  
“BÖLGE HALKI, KARARLARINA SAYGI DUYULMASINI İSTİYOR”
Doğu ve Güneydoğu’da en önemli sorunlardan birinin de hukuksuzluk ve adaletsizlikler olduğunu belirten Milletvekili Tutdere, CHP Milletvekilleri olarak mecliste Batman’ın sesi olacakları ve Batman’ın sorunlarını yüksek sesle dile getireceklerini kaydetti. Milletvekili Tutdere, “Yurttaşlarımızın yaşamış olduğu bütün sorunları tek tek not aldık. Bu sorunları soru önergesi halinde getirecek, ilgili bakanlıklar düzeyinde girişimlerde bulunarak sorunların çözümü konusunda iktidarı zorlayarak mecliste sizlerin sesi olacağız” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu