Türkiye

Eskişehir’de kızı için hem anne, hem öğretmen, hem de antrenörü!

Eskişehir’de bir okulda müdür yardımcısı olan tekvando antrenörü Dilek Karakuyulu, Milli Tekvandocu kızının başarısı için kızının antrenörlüğünü yapıyor.

ESKİŞEHİR (İGFA)- Şehit Mustafa Türker İlkokulunun müdür yardımcısı olan 24 yıllık sınıf öğretmeni Karakuyulu, hem başarılı bir öğrenci hem de iyi bir sporcu olması için 20 yaşındaki kızı Gülsena Karakuyulu’nun en büyük destekçisi oldu.

Gülsena’nın ilkokulda öğretmeni olan ve halk oyunları ekibindeki kızına eğitmenlik de yapan Karakuyulu, teşvik etmesiyle tekvandoya başlayan kızının 10 yıldır da antrenörlüğünü sürdürüyor.

Dilek Karakuyulu, sınıf öğretmenliğinin yanı sıra halk oyunları, bocce ve tekvando antrenörlüğü yaptığını da söyledi. Karakuyulu, diğer öğrencilerini ve sporcularını kızı Gülsena’dan asla ayırmadığına işaret ederek “Tek çocuğum Gülsena olmadı. Öğrencilerime de ‘çocuklarım’ diyorum. Gülsena kızım olabilir ancak sınıfa girdiğimde öğrencim, antrenmanda ise sporcumdur” diye konuştu.

Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü 2. sınıf öğrencisi 20 yaşındaki millî tekvandocu Gülsena Karakuyulu, 2014 yılından bu yana katıldığı müsabakalarda 8 Türkiye, 6 Avrupa şampiyonluğu, 4 dünya ikinciliği elde ettiğini söyledi. 7 yıldır milli takımda yer aldığını belirten Karakuyulu, “Tekvandoya hiç istemeyerek başladım. Annemin sayesinde tekvandoyu sevdim. O olmasa asla tekvando yapmazdım. Şu anda başarılı olmamın temeli annemdir” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu