Türkiye

İstanbul Pendik’te ilk ray kaynağı Bakan Karaismailoğlu’ndan

Ulaştırma ve Altapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul’da Sabiha Gökçen Havalimanı Metro Hattı Projesi’nin Pendik Tavşantepe’deki çalışmalarında ilk ray kaynağını yaptı.
İSTANBUL (İGFA) – İstanbul’un şehirler ve milletlerarası hava ulaşım terminallerinden biri olan Sabiha Gökçen Havalimanı ile Kadıköy Kartal Pendik Hattı metro hattı arasında raylı sistem bağlantısını kesintisiz şekilde sağlayacak metro hattında ilk ray kaynak töreni gerçekleştirildi. 
Törene katılan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 7,4 kilometre uzunluğunda olan ve 4 istasyonu bulunan bu hatta saatte tek yönde 70 bin yolcunun seyahat edeceğini söyledi.Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’in de eşlik ettiği törende projenin rayına ilk kez kaynak işlemi de yapıldı. 
İnşaai faaliyetlerde yüzde 91’e, elektromekanik işlerde yüzde 20’ye ulaşan Pendik Tavşantepe-Sabiha Gökçen Havalimanı metro hattında ilk ray kaynağını atan Bakan Karaismailoğlu, metromuzun tamamlanmasıyla birlikte 2021-2045 yılları arasında ekonomik kazançlarının toplam 181 milyon 297 bin Euro olacağını kaydetti.

Bakan Karaismailoğlu, daha sonra metro hattındaki proje inşaatında çalışanlarla birlikte günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu