Türkiye

İzmir Karabağlar’da bayram dayanışması

Karabağlar Belediyesi, Ramazan Bayramı öncesi ihtiyaç sahibi vatandaşları unutmadı. Yüzlerce gıda kolisinin yanı sıra, kooperatiflerden alınan elma ve soğanlar vatandaşlara ulaştırıldı.

İZMİR (İGFA)- Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, koronavirüs salgını döneminde sosyal belediyeciliğe özel önem verdiklerini vurgulayarak, “Biliyoruz ki bu dönemde çok sayıda vatandaşımız mağdur oldu. Sürecin başından itibaren, başta işyerleri kapanan esnafımız olmak üzere tüm vatandaşlarımızın yanında olmaya gayret ediyoruz. Kapanan işyerlerinin katı atık bedellerini almıyoruz. Bağlı oldukları oda üzerinden başvuran esnaflarımıza gıda ve hijyen kolileri dağıttık. Kahvehane esnafı ve selden etkilenen vatandaşlara nakdi yardımlar yaptık” dedi.

Karabağlar Belediyesi’nin her ay yaklaşık 2 bin 300 haneye, Sosyal Destek Kartı’yla maddi destekte bulunduğuna da dikkat çeken Başkan Selvitopu, ‘Bir elin verdiğini diğer el görmemeli’ anlayışıyla hareket ettiklerini söyleyerek; “Sıkıntılı günlerin dayanışmayla aşılacağına inanıyoruz. Bundan sonra da tüm gücümüzle bu anlayışımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu