Türkiye

Kılıçdaroğlu: “İlk bir haftada İstanbul Sözleşmesi’ni yürürlüğe koyacağız”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Sözleşmesi’nin imzalanmasının 10. yıldönümünde, CHP Kadın Kolları İl Başkanları ile video konferans toplantısında bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, “CHP iktidarında ilk bir haftada yapacağımız 8 temel konu var. İlk bir haftada meşhur İstanbul Sözleşmesi’ni tekrar yürürlüğe koyacağız” dedi.

ANKARA (İGFA) – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Sözleşmesi’nin imzalanmasının 10. yıl dönümü dolayısıyla, CHP Kadın Kolları İl Başkanları ile video konferans toplantısında bir araya geldi. Kadın Kolları’nın çalışmaları hakkında bilgi alan Kılıçdaroğlu’na, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka da eşlik etti.

Manisa’dan MHP’lilerin kendisine selam gönderdiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, “Benden de selam gönderirseniz çok mutlu olurum. Söyleyin, Kılıçdaroğlu dedi ki, ‘Dostlarımızla beraber kurduğumuz CHP iktidarında ilk bir haftada yapacağımız 8 temel konu var. Bunlardan 8’incisi ilk bir haftada meşhur İstanbul Sözleşmesi’ni tekrar yürürlüğe koyacağız. İlk bir haftada…” diye konuştu. Kılıçdaroğlu, video konferansında, yine iktidara geldiklerinde ilk bir haftada yapacaklarını şöyle kaydetti:

“Esnafın kredilerinin faizlerini sıfırlayacağız. Çiftçinin Tarım Kredi Kooperatifleri’nden ve bankalardan aldıkları kredilerinin faizlerini sıfırlayacağız. Süleyman Şah Türbesi’nin, bunu ülkücü kardeşlerim çok iyi bilir ve anlarlar, tekrar kaçırıldığı yere götüreceğiz. KYK’dan üniversitede okurken kredi alan ama işi olmadığı için çalışamayan, çalışamadığı için devletin icrası ile karşı karşıya olan faiz yüklenen, babalarının mallarına haciz konulan uygulamadan gençleri kurtaracağız. Onların faizlerini sıfırlayacağız, çocuk iş bulduğu takdirde kredisini ödeyecek. Önce iş bulacaksın ki parasını ödesin. İstanbul Sözleşmesi’ni anlatırken salt İstanbul Sözleşmesi olarak düşünmeyin. Kadına yönelik şiddeti engelleyen bir sözleşme olarak beyinlere kazınması lazım. Bu şekliyle anlatılması gerekiyor”.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu