Türkiye

Kocaeli İzmit’te 2 bin 132 çift 1 TL’ye evlendi!

[ad_1]

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde nikah salonlarını sembolik rakam olan 1 TL karşılığında vatandaşın hizmetine sunan Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, aile bütçelerine de tasarruf sağladı. Toplamda 1 milyon 279 bin 200 lira bir yılda dünya evine giren 2 bin 132 çiftin cebine kaldı.
KOCAELİ (İGFA)- Kocaeli’de İzmitli’nin ekonomisine katkı sunmak ve yeni iş sahaları oluşturmak için projeler üreten İzmit Beledyesi, evlenecek çiftlerin mutlu günlerine de ortak oldu. İzmit Belediyesi’nin nikah salonlarını ücretsiz yapması dolayısıyla bir yılda 2 bin 132 çiftin cebine tasarruf olarak yansıdı. 
1 Ocak 2020’de yürürlüğe giren hizmet sayesinde 2 bin 132 çift, belediyeye bağlı 6 kültür merkezinde nikahlarını ücretsiz kıydırdı. Nikâh salonu tutmak için elini cebine atmayan İzmitliler hafta içi mesai saatlerinde ücretsiz, hafta sonu 10.00-17.00 saatleri arasında ise 1 TL’ye dünya evine girdi.

Nikah işlemleri için halka ücretsiz olarak kapılarını açan Yunus Emre Kültür Merkezi, Necati Gençoğlu Kültür Merkezi, Şehit Ramazan Sarıkaya Kültür Merkezi, Ayazma Kültür Merkezi, Alikahya Kültür Merkezi ve Erol Olçok Kültür Merkezi’nde özellikle pandemi döneminde ekonomik zorluk yaşayan vatandaşlar için ücretsiz salon hizmeti  önemli destek sağladı.
‘BİN TL DEĞİL, 1 TL’ SLOGAN OLDU
İzmit Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Evlendirme Birimi’nin uzun yıllardır evlendirme memuru olarak çalışan ve kıydığı nikahlarla çiftlerin mutlu günlerini imza altına alan Fikri Sever, “Vatandaşlarımız nikah salonu ücretini sorduklarında hafta sonları 1 TL olan göstermelik ücret bedelini ifade ettiğimizde önce inanamıyor ve ‘Bin TL mi?’ diye soruyor ve teyit almak istiyor. O günden beri nikâh işlemleri için başvuruya gelen çiftlerimize ‘Bin TL değil, 1 TL’ diyoruz. İzmit halkı ücretsiz nikah salonu hizmetinden yararlanabildikleri için son derece memnun” dedi.

[ad_2]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu