Türkiye

Koronavirüs deneyi: 5 bin kişilik konser!

Koronavirüs pandemisinin başından bu yana Avrupa’nın en kalabalık organizasyonlarından biri kapsamında binlerce kişi konserde bir araya geldi. Etkinlik öncesinde test yapılan tüm katılımcıların sağlık durumları 14 gün takip edilecek. Devlet destekli bu etkinlikle, önlem alınırsa bu tür organizasyonlara devam edilip edilemeyeceği görülmek isteniyor.
Koronavirüs kısıtlamalarının gevşetilmesi ve büyük topluluklara izin verilmesi halinde oluşabilecek senaryoları görmek için devlet destekli deneyler Avrupa’nın farklı ülkelerinde devam ediyor. Bu kez İspanya’nın Barcelona kentinde koronavirüs testi negatif olan 5 bin kişi aylar sonra ilk kez konser deneyimi yaşadı.
Saint Jordi Arena’da cumartesi günü düzenlenen Love of Lesbian grubu konseri öncesi herkes koronavirüs ve antijen testinden geçti, yalnızca telefonuna sonucun negatif çıktığına dair kod gönderilenler alana kabul edildi. Sağlık çalışanları ve organizatörler de işbirliğiyle test sürecini hızlandırdı, üç farklı bölgede 80 hemşire görev yaptı. Alana girişte ateş ölçümü yapıldı, testi pozitif çıkanlar konsere alınmazken bilet paraları iade edildi. Konser esnasında da FPP2 cerrahi maskesi takılması şart koşuldu. Sosyal mesafe ise gözetilmedi. Maske ve test ücreti bilete dahil edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu