Türkiye

Malatya’da engelli bireylerden ‘Beni Farket’ etkinliği

Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısı ile engellilerin engellerinden dolayı sosyal hayatta yaşamış oldukları sıkıntıları anlatmak için “Beni Farket” adında sosyal farkındalık VTR’si hazırladı.  

MALATYA (İGFA)- Ortopedik engelli, görme engelli, işitme engelli, otizm ve down sendromlu engelli bireylerin dahil olduğu çalışmada,  Covid-19 sebebi ile tam kapanma yaşadığımız bu günlerde sağlıklı insanların sürekli evde kalmalarından dolayı etmiş oldukları sitemlere,  karşılık engelli ve engelli ailelerin her daim sosyal hayattan mahrum kaldıkları fakat buna üzülmediklerine dair mesajlar verildi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, sosyal hayata dair mecburi kısıtlamaların yaşandığı bu zor zamanlarda engellileri daha iyi anlamamız gerektiğini söyleyerek,  “Bizlere;  işitmeyi, görmeyi,  doya doya konuşmayı, cadde ve sokaklarda özgürce yürümeyi,  sosyal hayatın güzelliklerini fark etmeyi yeniden hatırlattığınız için sizlere minnettarız. Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak engelsiz bir Malatya için gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyoruz” ifadelerinde bulundu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu