Türkiye

Malatya’da Özel Hareket Merkezi şekilleniyor

Malatya’da Özel Hareket Bölge Müdürlüğü alanındaki çalışmalar kapsamında Büyükşehir Belediyesi, söz konusu alanda 5 milyon metreküp hafriyat çalışması gerçekleştirdi.

MALATYA (İGFA) – Özel Harekat Bölge Müdürlüğü’nün yapılacağı alanda incelemelerde bulunan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a Malatya Valisi Aydın Baruş, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, AK Parti İl Başkanı İhsan Koca ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları ve Daire Başkanları eşlik etti. 

Özel Harekat Bölgesinin tepelik bir bölge olduğunu belirten Yol ve Altyapı Daire Başkanı Mehmet Mert, “Burada yaklaşık 5 milyon metreküp hafriyat çalışması gerçekleştirdik. 7 adet poligon yapımı tamamlandı poligon sayısını 10’a tamamlayacağız” dedi.

İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren ise, Büyükşehir Belediyesi ve Valilik destekleriyle altyapı çalışmalarının büyük oranda tamamlandığını kaydetti. 3-4 bin personel buraya geleceğini belirten Dağdeviren, “Hem Malatya’nın ekonomisine , hem de teşkilata büyük katkıları olacak. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.  Malatya Valisi Aydın Baruş, Malatya için önemli bir yatırım olduğunu kaydederek, şehrin birliğine katkı sunacak bir tesis olacağını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu