Türkiye

Manisa Salihli’de çöp sorunu ortadan kalkacak

Manisa Büyükşehir Belediyesi, gelecek nesillere daha iyi bir çevre bırakmak amacıyla yaptığı çalışmalarına devam ediyor. Salihli ilçesinde bulunan vahşi depolama alanında rehabilite çalışmalarına devam eden Manisa Büyükşehir Belediyesi, ilçenin çöp sorununu ortadan kaldıracak.

MANİSA (İGFA)- Manisa Büyükşehir Belediyesi çevreye karşı duyarlı davranışını Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi ile gösterirken, merkez ve ilçelerdeki çöp sorununu da ortadan kaldırmak için çalışmalarına devam ediyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi Salihli ilçesinde vahşi çöp depolama alanını rehabilite ederek önce vatandaşlara sonrasında da çevreye karşı sorumluluğunu getiriyor.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Fatih Öztürk, alanda devam eden rehabilitasyon çalışmalarını yerinde inceledi. Yapılan rehabilite çalışmalarını yerinde inceleyen Daire Başkanı Fatih Öztürk, “Üzerinde bulunduğumuz alan Çakallar Mevki olarak bilinen ve tamamı hazine arazisi olan ve 1969 yılından bu yana düzensiz çöp depolama alanı olarak kullanılan bir alan. Bu alan 52 yıldır Salihli ve çevresinin çöplerini almakta. Yaklaşık 25 metrelik bir yükselti olduğu tahmin edilmektedir. Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan rehabilitasyon süreci devam ediyor. En kısa sürede üst örtü çalışması bitirilip alan rehabilite edilecek. Uzun yıllar takibi yapılacak” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu