Türkiye

Manisa’da yol çalışmaları hız kesmiyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Akhisar ilçesinde de 15 kilometrelik güzergahta viraj düzenlemesi, yol genişletme ve temel malzeme serimi işleri yapılıyor.

MANİSA (İGFA)– İl genelinde dört bir yandan yol yapım faaliyetlerine devam eden Manisa Büyükşehir Belediyesi, Akhisar ilçesinde önemli bir çalışmayı daha hayata geçiriyor. Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, Akhisar’da Selçikli – Aşağıdolma –Dolmadeğirmen ve Yaykın hattında toplam 15 kilometrelik güzergahta iş makineleri ile çalışmalarını sürdürüyor.

Ekipler, güzergah üzerinde trafiği tehlikeye sokan virajları ortadan kaldırırken; yol genişletme ve temel malzeme serimine devam ediyor. Bunun yanı sıra yolların altyapısının sağlam olması amacıyla su geçişleri için koruge boru döşeme çalışmaları da yapılıyor.

Bölgedeki 8 mahallenin faydalandığı güzergah üzerinde yapılan yol çalışmalarının aralıksız sürdüğünü belirten Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay, “Asfalt sezonu öncesinde sahada, yoğun bir çalışma programı uyguluyoruz. Ekiplerimiz, ilimizin dört bir yanında çalışmalarını sürdürüyor” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu