Türkiye

Milas Süt Birliği’nden dayanışma örneği

Milas’ta geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Milas Süt Birliği üyesi Özer Yılmaz’ın ailesine, Milas Süt Birliği tarafından ferdi kaza sigorta tazminatı ödemesi yapıldı.

Milas’a bağlı Kızılcayıkık Mahallesi’nden, Milas Süt Birliği üyesi Özer Yılmaz geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetmişti. Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkan Vekili ve Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin, Milas Süt Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Avcı ve Milas Süt Birliği Genel Müdürü Soner Güney ile birlikte Yılmaz ailesini ziyaret etti. Elim bir kaza sonucu hayatını kaybeden Özer Yılmaz’a Allah’tan rahmet ailesine ve yakınlarına tekrar başsağlığı dileyen Başkan Gezgin, “Milas Süt Birliği bağları çok kuvvetli, büyük bir ailedir. Her zaman her şartta değerli üyelerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” diyerek, Birlik üyesi Özer Yılmaz’ın ailesine ferdi kaza sigorta tazminatı ödemesi yapılması için başlattıkları işlemin olumlu sonuçlandığını söyledi.

Ziyarette, gerekli işlemler tamamlandıktan sonra imzaların atılmasıyla merhum Özer Yılmaz’ın eşi Havva Yılmaz’a toplam 50 bin liralık ferdi kaza sigorta tazminatı ödemesi yapıldı. Üyelerine her şartta sahip çıkan, üretime değer veren, alın terini kutsal sayan bir anlayışa hizmet veren Milas Süt Birliği, bu hizmetiyle eşine az rastlanan bir dayanışma örneği sergiledi.

Birlik olmanın çok kıymetli olduğunu bir kez daha anladığını ifade eden merhum üretici Özer Yılmaz’ın eşi Havva Yılmaz, “Birliğimizin desteğiyle yine hayvancılık ve süt üretimi yapmaya bu meslekle hayatımızı kazanmaya devam ediyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu